نمایندگی رسمی فروش فلوک نتورک fluke network

نمایندگی رسمی فروش فلوک نتورک fluke network

نمایندگی فروش فیبر تستر و تستر های شبکه فلوک نتورک FLUKE network
تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق نماینده رسمی کمپانی فلوک آمریکا در ایران که دارای قدرت تامین تجهیزات الکتریکال ، شبکه ، فیزیکال از این کمپانی را داراست و کلیه این تجهیزات با زمان تحویل بسیار فوری و با دو سال گارانتی به شما مشتریان گرامی ارائه میدهد
تستر فیبر نور مزایا و کاربرد
ماهيت الکترومغناطيس نور:
 نورموجي الكترومغناطيس است وازميدانهاي الکتريکي ومعناطيسي تشکيل شده است وازقوانين آن تبعيت ‌مي‌كند.
عامل اصلي ايجاد موجهاي الکترومغناطيسي ذرات باردارشتاب دارند . وقتي ذره باردار شتابدارمي شود ، بخشي ازانرژي خودرا بصورت موجهاي الکترومغناطيسي تابش مي کند .
آزمايش نيوتن : نيوتن باريكه ای ازنوررا ازميان يك منشورعبورداد ومشاهده کرد که نوربا گذشتن ازميان منشور، درمسيرش خميده شده وشكست پيدامی کند وبه رنکهای مختلف تجزيه می گردد .
طيف امواج الكترومغناطيسي : طيف امواج الكترومغناطيسي را با توجه به اندازه طول موج آنها به هفت دسته‌ مختلف تقسيم ‌بندي مي‌کنند :
راديويي (موج راديويي متوسط وكوتاه)
ميکروويو
 فروسرخ
نورمرئي
فرابنفش
اشعه ايكس
اشعه گا ما
مشخصات امواج الكترومغناطيسی :
امواج الكترو مغتاطيسي داراي ماهيت وسرعت يكسان هستند وفقط ازلحاظ فركانس ، يا طول موج با هم تفاوت دارند .
امواج الكترومغناطيسي جزء امواج عرضي هستند و درآنها جهت انتشاربرجهت نوسان عمود است .
مزاياي فيبرنوري:
فراواني و ارزاني ماده اوليه
وزن کم و قطرکوچک
ظرافت و قابليت انعطاف
نگهداري آسان و تضعيف بسيار کم
پهناي باند زياد و ظرفيت بالا
وجود امنيت انتقال
مصونيت در برابر تداخل و هم شنوائي
سازگاري با ساختار سيستمهاي مخابرات
عدم تاثيراملاح زمين
انواع فيبرنوری ازنظرمد :
فيبر تک مدی(F.S.M) : فيبری است که فقط يک شعاع نوری ر اازخودعبورمیدهد . اين فيبرها با ليزربهترکارمی کنند وبعلت نداشتن اثرپاشندگی بين مدی پهنای باندی بيشتری ازفيبرچند مدی دارد. ازمزايا ی عمده فيبرتک مدی تلفات کم و پاشندگی صفر وميزان جذب OH بسيار پايين واتلاف انرژی مربوط به ريزخم ها نزديک به صفررامی توان نام برد.


تستر کابل شبکه

تستر کابل شبکه

تستر کابل شبکه چیست ؟
تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق وارد کننده کلیه تستر های شبکه از جمله زوج یاب های کابل از برند فلوک نتوورک در ایران میباشد
کابل شبکه را چگونه و با چه دستگاهی میتوانیم تست کنیم ؟
تستر ها چند نوعند ؟
همانگونه که می دانید یکی از مهمترین و پیچیده ترین شاخه های دانش کامپیوتر ، بخش شبکه های کامپیوتری می باشد. در این بخش دستگاه های بسیار گوناگونی به کار میرود. یکی از اصلی ترین آنها انواع آزمون کننده های شبکه یا Network testers میباشند. با توجه به پیچیدگی و گستردگی کار در شبکه ها عیب یابی ، کارشناسی و بررسی آنها مستلزم صرف هزینه و وقت زیادی است. البته باید گفت در برخی موارد که شبکه دارای پیچیدگی باشد یافتن و رفع ایراد بدون مجهز بودن به دستگاه های تستر ، ناممکن می باشد. بویژه اگر به طراح و مجری شبکه نیز دسترسی نباشد.
برای نمونه فرض کنید در ساختمانی ۴ طبقه در هر طبقه ۲۴ گره یا Node شبکه وجود داشته باشد. کابل ها درون کانال های ویژه دیوارها کار کذاری شده اند و حدود ۲۵۰۰ متر کابل مصرف شده است. پس از اتصال رایانه ها به شبکه برخی از آنها به شبکه داخل Login نمی شوند. حتی تصور آن که باید چنین شبکه ای را ( که تازه دارای مقیاسی خیلی بزرگی هم نمی باشد. ) بدون تستر مورد بررسی قرار داد و پس از عیب یابی به رفع آن اقدام نمود سر را گیج می کند!! اینجاست که اهمیت فوق العاده دستگاه های عیب یاب و تستر شبکه ارزشمندی کار آنان نمایان می گردد.
در این نوشتار بر آن هستم یکی از نوین ترین و بهترین اینگونه دستگاه ها به نام LAN Smart را حضورتان معرفی کنم .
دستگاه مزبور یک تستر دستی کابل چند کاره دیجیتالی با فناوری بسیار پیشرفته می باشد. این وسیله بسیار سودمند علاوه بر عیب یابی ساده اتصالات سیم ها در شبکه نظیر اتصال باز یا کوتاه ( Short / Open ) ، زوج سیم های از هم جدا شده یا اشتباه بسته شده و غیره را می تواند بصورت بلادرنگ ( real time ) و با استفاده از فن آوری Time Domain Reflectometers) – TDR)  بازتاب سنج دامنه زمان ) طول یک کابل را نیز محاسبه کرده و ارائه دهد. نتایج ارائه شده توسط این وسیله بصورت پایه به پایه ( pin to pin format ) می باشد.
اگر هرگونه ایراد اتصال Short یا  Openدرکابل باشد ، LAN Smart آن را پیدا کرده ، مکان یابی نموده و نتیجه را نشان خواهد داد. این وسیله همچنین قادر به ارسال علائم و سیگنال های صوتی است تا بوسیله آن بتوان کابل های نظیر و مشابه را پیدا نمود. کاربران نیز می توانند با ارسال علائم خودکار ( auto negation signals ) پورت های ( Ports ) نظیر در هاب hub یا سوئیچ را پیدا کنند.
به بیان دیگر این وسیله در برگیرنده یک مولد صدا و یک پورت یاب خودکار است که نتایج کار خود را در یک نمایشگر LCD و بصورت پایه به پایه نمایش می دهد. فناوری پیشرفته این وسیله موجب دقت بسیار زیادی در برآورد طول کابل ها و مکان یابی اشکالات حتی در انتهای کابل می گردد.
این دستگاه بسیار مناسب و اقتصادی است. کارکرد با آن بسیار ساده می باشد. کارایی ها گوناگون و پیشرفته آن ، دستگاه مزبور را تبدیل به تستری مناسب برای کارشناسان و نصابان حرفه ای شبکه کرده است.
برخی ویژگی های بر جسته آن بصورت فهرست وار عبارتند از:
 دارای فن آوری TDR یا همان بازتاب سنج دامنه زمان می باشد. بوسیله این فناوری می توان با ۲- اتصال دستگاه تنها به یک سر کابل ، طول آن را اندازه گرفت.
 اتصال های کوتاه ، باز ، زوج سیم های اشتباه و وارونه بسته شده یا جدا شده از هم و نیز وضعیت پوسته و شیلد Shield کابل را بررسی می کند.
 با فنا وری پورت یاب PORT Finder می تواند سوکت های متناظر را بر روی هاب یا سوئیچ مکان یابی نماید.
 طول کابل های  STP و UTP را اندازه گیری می کند.
دارای قابلیت تنظیم سرعت پخش سنجش و کالیبراسیون ( Velocity of Propagation Adjustable Calibrate )برای کابل های غیر استاندارد می باشد تا بوسیله آن دقت اندازه گیری افزایش پیدا کند.
 واحد اندازه گیری آن متر و فوت می باشد.
 مولد صدای آن بر روی کلیه پایه های اتصال و نیز تک تک آنها عمل می کند.
نتایج آزمون بصورت یک نقشه بر روی تک تک پایه های سیم نشان داده میشود.
 سازگار با کلیه سیم های زوج به هم تابیده از نوع CAT3 , 4 , 5 , 6 میباشد.
طول کابل های توده ای و انباشته را نیز اندازه گیری می کند.