جعبه خازن lutron CBOX-406

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

فروش جعبه خازنlutron CBOX-406
شرکت iranbtm تنها وارد کننده قطعات الکتریکی مانند ظرفیت سنج خازن،جعبه سلف،جعبه مقاومت،جعبه خازن و……با بالا ترین کیفیت و قیمت مناسب، عرضه کننده این محصول می باشد .این جعبه خازن ساخت شرکت lutron کشور تایوان است و با قیمت مناسب و کیفیت عالی همره با گارانتی تعویض ارائه می شود .
مشخصات کلی دستگاه :
دارای گواهینامه ISO-9001, CE, IEC1010
محدوده کاری از 100pFتا11.111microF
ساخت شرکت lutron کشور تایوان
دارای یکسال گارنتی
خدمات پس از فروش 5 ساله
قابل تعویض
جهت ارتباط با شرکت ایران بی تی ام نماینده انحصاری فروش این محصول در ایران با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .
کلمات کلیدی:
جعبه خازن ارزان،نمایندگی فروش LCR متر، قیمت LCR مولتی متر، عرضه کننده انواع LCR مولتی متر ، فروش LCR مولتی متر، خرید LCR مولتی متر،تستر ظرفیت خازن،خرید LCR مولتی متر.قیمت LCRمولتی متر

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

نام شما

ایمیل شما

شماره تماس

 • جعبه خازن
 • images (14)
 • download (10)
 • download (9)
 • download (11)
 • download
 • download (2)
 • download (6)
 • download (3)
 • download (1)
 • images (4)
 • download (8)
 • images (13)

نحوه سنجش خازن
lcr سنج چیست؟
LCR سنج یا همان خازن سنج وسیله ای است که برای تست خازن های کمتر از 10 نانو فاراد می باشد و با مولتی متر نمی توان آن را اندازه گیری کرد، مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول یکی از تجهیزات ابزار دقیق به شمار می رود. از این دستگاه برای اندازه گیری پارامتر های مقاومت، سلف، خازن در فرکانس های متفاوت استفاده می شود و معمولا LCR مترها دارای صفحه نمایشی می باشند که اعداد و ارقام را روی آن نشان می دهد همچنین انواع مختلف آن در بازار موجود می باشد.
در صورتی که یک مالتی متر بتواند هر 3 المان مقاومت ، خازن و سلف را اندازه گیری نماید ، به آن مالتی متر با قابلیت LCR متر نیز گفته می شود . همچنین بیشتر مالتی متر های دیجیتال دارای امکانات تست مانند تست قطعات الکترونیکی ، تست اتصال کوتاه و … نیز می باشند که این قابلیت در مالتی متر های آنالوگ وجود نداشت .
تست انواع خازن: تست خازنهای کمتر از10 نانو فاراد بسادگی توسط مولتی متر انجام نمی شود و فقط با خازن سنج تست می شود در صورتیکه خازن سنج ندارید روشهای زیادی برای تست این نوع خازن می توان به کار برد .اینجانب برای تست این نوع خازنها پیشنهادی به همکاران می دهم اگر حوصله داشتید، آزمایش کنید .
برای تست این نوع خازن سه دور سیم روپوش دار معمولی را به دور هسته ترانس Hv که دم دست داریم و تلویزیون در حال دریافت یک برنامه می باشد پیچیده و یک سر سیم را شاسی نموده خازن را به سر بعدی متصل و بایک مقاومت 10 کیلو اهمی شاسی کنید
در این حالت تلویزیون را روشن کنید طبیعی است که Hv در سیم پیچ القا ء حدود 25 الی 30 ولت پیک تو پیک خواهد داشت که با مولتیمترها نزدیک 6ولت Ac می شود . حال ولتاژ دو سر خازن را اندازه گیری نمائید. می توان مقاومت کمتری را نیز انتخاب و رنج وسیعی از خازنها را تست نمود از این روش می توان برای تست انواع خازنهای پلاستیکی استفاده نمود و نتایج مختلفی برای انواع خازنها تجربه نمود . در این تست اگر دوسر خازن ولتاژی نداشته باشد به معنی SHORT خازن واگر تقسیم ولتاژی مابین مقاومت و خازن صورت نگیرد به معنی قطع خازن می باشد . لازم به توضیح است که باید مقدار خازن و مقاومت را درست انتخاب نمود.
تست خازنهای بالاتر از 10nf الی 1میکرو فاراد : برای تست این نوع خازن می توان مولتی متر را روی رنج Rx10 قرار داده و می دانیم لحظه وصل ترمینالهای مولتی متر اگر خازن خالی باشد توسط پیل 9v داخل مولتیمتر شارژ شده و در حان شارژ عقربه مولتیمتر اهم مدار را در لحظه عبور جریان نشان می دهد مقدار ماکزیمم حرکت عقربه را برای همیشه بخاطر بسپارید تقریباً متناسب با ظرفیت خازن عقربه منحرف می شود . اگر در این روش بعد از شارژ کامل خازن ، اگر خازن نشتی نداشته باشد خازن سالم است و اهم قرائت شده بی نهایت است . و در صورتیکه خازن نشت داشته باشد عقربه مقدار اهمی را نشان می دهد که گویای میزان نشتی خازن است .ونیز اگر خازن قطع باشد هیچگونه عکس العمل مشاهده نمی شود و عقربه هیچ انحرافی نخواهد داشت .
تست خازنهای 1میکرو فاراد الی 10 میکرو فاراد : قبل از نتیجه گیری باید به عرض برسانم که چون این خازنها الکترولیتی می باشند بنا براین ممکن است تغییر ظرفیت بدهند لذا این آزمایش فقط قطع ویا شورت خازن را نشان می دهد بنا براین در بعضی مراحل تغییر ظرفیت و وجود نشتی در خازن باید خازن توسط خازن سنج تست شود ولی این دلیل برای یک تعمیر کار و یا یک الکترونیک کار سبب نمی شود که این روش را یاد نگیرد . برای این تست مولتی متر را در رنج Rx1k قرار داده و سپس شارژ و دشارژ خازن را باتوجه به قطبین باطری داخل مولتی متر( سیم مشکی مثبت و سیم قرمز منفی باطری است ) انجام می دهیم .
تست خازنهای بالاتر از 10 میکرو فاراد : برای تست این نوع خازن باید مولتی متر را در رنج Rx100 قرار دهیم : شارژ و دشارژ خازن را ملاحظه نموده توجه به قطبین الزامی است و نشتی در حد جزئی قابل قبول است . بنا براین بعد از شارژ عقربه اهم زیادی را نشان می دهد . اگر خازن موجب حرکت عقربه نگردد یعنی قطع و در صورتیکه صفر باشد یعنی خازن شورت است و اگر اهم کمی نیز قرائت شود به معنی خراب بودن خازن است .

مشخصات فنی دستگاه :
محدوده 100 pF به 11،111 uF (100 pF در هر مرحله)
دقت 5٪ خازن های مورد استفاده در سراسر.
@ <1 uF، فرکانس تست 1 کیلوهرتز
@> = 1 uF، فرکانس تست 100 هرتز
ولتاژ محدود 50 ولت DC، خازن غیر قطبی.
حداکثر 50 pF داخلی
باقی مانده
ظرفیت
منبع تغذیه هیچکدام.
عامل 0 تا 50 (32 تا 122). ℃ ℉
درجه حرارت
عامل کمتر از 80٪ RH.
رطوبت
وزن 304 گرم / 0.69 کیلوگرم
ابعاد 14.7cm x 11.7cm x 5.5cm.
(5.79 x 4.61 x 2.16 اینچ).
دفترچه راهنما لوازم جانبی ……………………………… 1 کامپیوتر.