نماینده فروش ترمومتر لیزری MARMONIX

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

مرکز خرید اینفرارد ترمومتر و پیرومتر لیزری مارمونیکس MARMONIX MIT-371
ترمومتر های لیزری امروزه در صنعت اندازه گیری دما بسیار پر کاربرد می باشند و بسیاری از کارها را برای اندازه گیری دما اسان کرده اند زیرا با ابن دستگاه میتوان دما را از فاصله های مختلف اندازه گیری کرد ی از این روشهای مراقبت وضعیت و پیش بینی عیوب ماشین آلات مکانیکی و الکتریکی می‌باشد زیرا عملکرد هر دستگاه همواره با انتشار گرما همراه است و معمولا هر ایراد مکانیکی و الکتریکی در تجهیزات با افزایش و یا کاهش دما بروز می‌نماید. گرمای منتشر شده از سطح بیرونی اجسام به صورت تشعشعات مادون قرمز که توسط چشم انسان قابل رویت نیستند آزاد می‌گردد. اما این تشعشات را می‌توان از طریق دوربین‌های ترموگرافی که پیشرفته ترین و کامل ترین تجهیزات در زمینه آنالیز حرارتی محسوب می‌شوند، مشاهده نمود. از آنالیزهای حرارتی می‌توان جهت شناسائی و تشخیص عیوبی مانند اتصالات الکتریکی نامناسب، شل بودن قطعات و تجهیزات، تغییرات متالورژی، بار بیش از حد، خنک کاری نامناسب، ولتاژ نامناسب، اتصال و رسانائی نامناسب، کثیف بودن تجهیزات، وجود آلودگی محیطی، اکسیده شدن اتصالات، ظرفیت نامناسب، خوردگی و فرسایش خارجی، عدم هم محوری و ارتعاشات بیش از حد و بسیاری عیوب دیگر را که در نهایت باعث معیوب شدن قطعات و تجهیزات می‌گردند، استفاده نمود.
مشخصات کلی دستگاه :
رنج اندازه گیری دما از -50 تا 1050 درجه سانتی گراد
فاصله اندازه گیری دما از 1 تا 30 متر
دارای تغذیه جهت اندازه گیری آنلاین
قابلیت نصب بر روی 3 پایه
سرعت اندازه گیری و نمایش بسیار حرفه ای
مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار
قیمت بسیار مناسب
دارای یکسال گارانتی و خدمات پس از فروش
ساخت کانادا
شرکت ایران بی تی ام نماینده رسمی فروش این محصول از شما دعوت می کند جهت آشنایی با دیگر محصولات مشابه، از سایت ایران بی تی ام بازدید فرمایید.
کلمات کلیدی:
دوربین حرارتی ، نمایندگی فروش ترموویژن ، عرضه انواع دوربین ترموگرافی، قیمت دوربین حرارتی، خرید دوربین ترموگرافی، عرضه کننده انواع ترموگراف،عرضه انواع ترمومتر ، قیمت پیرو متر لیزری، ترمومتر لیزری

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

نام شما

ایمیل شما

شماره تماس

  • IMG_5171
  • IMG_5131
  • IMG_4849
  • images (5)
  • پیرومتر
  • images (6)
  • images (7) - Copy
  • images (13)

چگونگی تشکیل تصویر حرارتی
تصویر در ترموویژن ها
در طبیعت هر جسمی که دمایی بالاتر از صفر مطلق یا ۲۷۳- درجه سلسیوس داشته باشد از خود امواج مادون قرمز منتشر میکند . این امواج بسته به ماهیت ساختاری جسم ، هندسه جسم ، سطح ظاهری جسم و دمای آن با شدت های مختلفی انتشار می یابد که این قدرت انتشار امواج مادون قرمز را با ضریبی به نام Emissivity یا Ɛ مشخص میکنند .
بر خلاف تصور عام که دوربین های ترموگرافی ، دما را اندازه گیری میکنند ، باید گفت این دوربین ها امواج مادون قرمز را با توجه به شدت انتشارشان دریافت کرده و بر اساس تنظیمات اپراتور از قبیل دمای محیط و Ɛ ، فاصله تا هدف و … محاسباتی را انجام داده و نتیجه را به صورت دما ارائه می دهند . پس در اولین گام باید توجه داشته باشیم که اگر گاهی دماهای غیر منطقی در بازرسی ها بدست می آوریم ، صرف نظر از وضعیت کالیبراسیون دوربین ، ممکن است در تنظیمات دوربین اشتباهی را مرتکب شده باشیم .
نکته دیگر اینکه بر خلاف برخی تصورات که دوربین های ترموگرافی می توانند درون اجسام را ببینید باید گفت که با توجه به سطح انرژی امواج مادون قرمز در گستره اسپکترام الکترومغناطیسی ، این امواج سطح انرژی پایینتری نسبت به امواج مرئی داشته و با مثالی ساده اگر توجه کنید نور از شیشه عبور میکند اما از دیوار عبور نمیکند ، حال آنکه امواج مادون قرمز با توجه به سطح انرژی پایینتر از امواج مرئی از هیچ جسم صلبی عبور نمیکنند . تنها تعداد اندکی از مواد هستند که امواج مادون قرمز را از خود عبور میدهند که از جمله آنها میتوان به فلز ژرمانیوم اشاره کرد . در برخی موارد نیاز به مشاهده درون یک باکس یا تابلو برق و … می باشد که در این موارد خاص میتوان از پنجره های مادون قرمز که از فلز ژرمانیوم ساخته می شوند استفاده کرد و با تعبیه کردن این پنجره ها در پوسته جسم مورد نظر درون آن جسم با دوربین ترموگرافی قابل مشاهده مشود .
در نهایت این دوربین ها با توجه به محدوده طیفی امواج مادون قرمز به سه دسته باند کوتاه ( SW ) ، باند متوسط ( MW ) و باند بلند ( LW ) تقسیم بندی میشوند . محدوده ۰ تا ۲ میکرومتر SW ، ۲ تا ۵٫۵ میکرومتر MW و ۷٫۵ تا ۱۵ میکرومتر را LW مینامند . دوربین های معمول ترموگرافی تنها قادر به نمایش گراف حرارتی سطوح جامد و مایع هستند و در حالت طبیعی طیف حرارتی گازها با این دوربین ها قابل مشاهده نیست . برای مشاهده نشتی گازها و طیف حرارتی گازها ، باندهای طیفی دوربین ها را محدود میکنند و بدین منظور می بایست از دوربین های مخصوص شناسایی گاز استفاده شود .

مشخصات فنی دستگاه :
رنج اندازه گیری دما از -50 تا 1050 درجه سانتی گراد
فاصله اندازه گیری دما از 1 تا 30 متر
دارای تغذیه جهت اندازه گیری آنلاین
قابلیت نصب بر روی 3 پایه
سرعت اندازه گیری و نمایش بسیار حرفه ای
مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار