دوربین ترموویژن با رزولوشن بالا و حرفه ای FLIR E6

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

عرضه دوربین ترموویژن فلیر FLIR E6
ایران بی تی ام نمایندگی خرید و فروش ترموویژن و دوربین حرارتی ،ترموگرافی با رزولوشن های بالا و پیشرفته از برند های FLIR،  EXTECH  TESTO ،FLUKE ،  NEC Iraytek در ایران است  و کلیه تجهیزات از این کمپانی ها را با کمترین زمان تحویل و ارزان ترین قیمت ارئه می دهد.
دوربین ترموویژن  فلیر FLIR E6 هم از  محصولات این شرکت می باشد .هر جسمی که دمایی بالاتر از صفرمطلق (273- درجه سانتیگراد) داشته باشد از خودش امواج مادون قرمز ساطع می کند.بدن انسان با دمایی در حدود 37 درجه سانتی گراد امواج ماون قرمز از خود ساطع کرده و دوربین ترموویژن با رزولوشن بالا و حرفه ای این امواج را دریافت و به صورت عکس حرارتی به ما نشان می دهد. اساس کار این دوربین ها اختلاف حرارت هست و همچنین اختلاف دما در سطح بدن باعث می شود تا یک تصویر حرارتی بوجود آید. طیف های رنگی که در عکس حرارتی مشاهده می کنیم ( افزایش یا کاهش )مقدار انرژی متساعد شده از آن جسم را به ما نشان می دهد .
مشخصات کلی دستگاه :
دوربین ترموویژن با رزولوشن بالا و حرفه ای فلیر FLIR E6
محدوده اندازه گیری دما -4 تا 482 ° F (-20 تا 250 ° C) با دقت 2٪
حساسیت حرارتی :0.06 ° C @ 30 ° C
نمایشگر رنگی 3 اینچی
رزولوشن تصویر160 x 120
مقاومت بسیار شدید در برابر ضربه
ساپورت باطری لیتیومی
دارای یکسال گارانتی
ساخت امریکا
اگر تمایل دارید دیگر محصولات شرکت را بشناسید به سایت ایران بی تی ام سر بزنید .
کلمات کلیدی:
دوربین حرارت سنج ، حرارت سنج تصویری ،انواع  دوربین ترموگرافی ، تصویر بردار حرارتی ، عرضه کننده دوربین مادون قرمز، دوربین حرارت سنج ، حرارت سنج تصویری FLIR E6، دوربین ترموگرافی ، تصویر بردار حرارتی ، قیمت دوربین مادون قرمزFLIR E6

دوربین ترموویژن I3

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

نام شما

ایمیل شما

شماره تماس

  • 1
  • Flir-e4 ترموویژن
  • ترموویژن
  • download (6) - Copy
  • download (4)
  • download (5)
  • images (4)

انواع کاربرد دوربین حرارتی
چگونگی کار با ترموویژن
دوربین حرارتی یا ترموویژن ابزاری است جهت شناسایی عیوب در نگهداری و تعمیرات مبتنی برپایش وضعیت، در واقع هر عیبی که خود را با اختلاف دما آشکار کند بوسیله دوربین های حرارتی قابل شناسایی می باشد. نحوه کار دوربین های حرارتی یه این صورت است که این سیستمها از تابشی که از خود اجسام ساطع می گردد برای تصویر برداری استفاده می کنند . همانطور که می دانیم اجسام از خود امواج الکترومغناطیسی ساطع می کنند که طیف پیوسته ای را می پوشاند و طول موج پیک و میزان توان گسیلی آن به دمای جسم بستگی دارد و طبق قانون پلانک هر جسمی که دمایش بالاتر از صفر مطلق باشد ( 273 – درجه سانتیگراد ) ، انرژی از خود ساطع می کند .
نحوه کارکرد دوربین های ترموگرافی
در طبیعت هر جسمی که دمایی بالاتر از صفر مطلق یا ۲۷۳- درجه سلسیوس داشته باشد از خود امواج مادون قرمز منتشر میکند . این امواج بسته به ماهیت ساختاری جسم ، هندسه جسم ، سطح ظاهری جسم و دمای آن با شدت های مختلفی انتشار می یابد که این قدرت انتشار امواج مادون قرمز را با ضریبی به نام Emissivity یا Ɛ مشخص میکنند .
بر خلاف تصور عام که دوربین های ترموگرافی ، دما را اندازه گیری میکنند ، باید گفت این دوربین ها امواج مادون قرمز را با توجه به شدت انتشارشان دریافت کرده و بر اساس تنظیمات اپراتور از قبیل دمای محیط و Ɛ ، فاصله تا هدف و … محاسباتی را انجام داده و نتیجه را به صورت دما ارائه می دهند . پس در اولین گام باید توجه داشته باشیم که اگر گاهی دماهای غیر منطقی در بازرسی ها بدست می آوریم ، صرف نظر از وضعیت کالیبراسیون دوربین ، ممکن است در تنظیمات دوربین اشتباهی را مرتکب شده باشیم .
نکته دیگر اینکه بر خلاف برخی تصورات که دوربین های ترموگرافی می توانند درون اجسام را ببینید باید گفت که با توجه به سطح انرژی امواج مادون قرمز در گستره اسپکترام الکترومغناطیسی ، این امواج سطح انرژی پایینتری نسبت به امواج مرئی داشته و با مثالی ساده اگر توجه کنید نور از شیشه عبور میکند اما از دیوار عبور نمیکند ، حال آنکه امواج مادون قرمز با توجه به سطح انرژی پایینتر از امواج مرئی از هیچ جسم صلبی عبور نمیکنند . تنها تعداد اندکی از مواد هستند که امواج مادون قرمز را از خود عبور میدهند که از جمله آنها میتوان به فلز ژرمانیوم اشاره کرد . در برخی موارد نیاز به مشاهده درون یک باکس یا تابلو برق و … می باشد که در این موارد خاص میتوان از پنجره های مادون قرمز که از فلز ژرمانیوم ساخته می شوند استفاده کرد و با تعبیه کردن این پنجره ها در پوسته جسم مورد نظر درون آن جسم با دوربین ترموگرافی قابل مشاهده مشود .
در نهایت این دوربین ها با توجه به محدوده طیفی امواج مادون قرمز به سه دسته باند کوتاه ( SW ) ، باند متوسط ( MW ) و باند بلند ( LW ) تقسیم بندی میشوند . محدوده ۰ تا ۲ میکرومتر SW ، ۲ تا ۵٫۵ میکرومتر MW و ۷٫۵ تا ۱۵ میکرومتر را LW مینامند . دوربین های معمول ترموگرافی تنها قادر به نمایش گراف حرارتی سطوح جامد و مایع هستند و در حالت طبیعی طیف حرارتی گازها با این دوربین ها قابل مشاهده نیست . برای مشاهده نشتی گازها و طیف حرارتی گازها ، باندهای طیفی دوربین ها را محدود میکنند و بدین منظور می بایست از دوربین های مخصوص شناسایی گاز استفاده شود .
پارامترهای مهم در انتخاب دوربین حرارتی
پارامترهای متمایز کننده دوربین های ترموگرافی تنها چند پارامتر مهم هستند که توانایی های این دوربین ها را جهت کار در فیلدهای مختلف مشخص میکنند . به زبان ساده گران قیمت بودن یک دوربین ترموگرافی هرگز نمیتواند بیانگر کارایی مناسب آن دوربین برای زمینه کاری ما باشد و خیلی مواقع ممکن است یک دوربین بسیار ارزان قیمت تر به سادگی تمام نیازهای ما را پوشش دهد.

ترموویژنباطری

مشخصان فنی دستگاه :
• صفحه نمایش: 3 “LCD رنگی
• دوربین دیجیتال 640 در 480 پیکسل
• آسان برای استفاده، وزن 1.2lbs است
• دقت 2٪
• فرمت فایل: رادیومتری JPG
• باتری قابل تعویض لیتیوم یون با 4 ساعت زندگی
• حالت اندازه گیری نقطه
• ذخیره همزمان تصاویر IR / Visual / MSX
• تصویر در تصویر تصویر (E5، E6 و E8)
• حالت اندازه گیری جعبه منطقه (E5، E6 و E8)
هر کدام شامل منبع تغذیه / شارژر با چهار شاخه، قابل شارژ است
باتری، نرم افزار FLIR Tools، کابل USB، و مورد حمل و نقل سخت.
• 19200 پیکسل (160 × 120)