مرکز پخش ترمومتر لیزری و اینفرارد ترمومتر فلوک 561 FLUKE

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

 نمایندگی عرضه و پخش 561 FLUKE
ترمومتر ها یه چند دسته تقسیم می شوند که انها را بر اساس مکان  انتخاب می کنند که در چه کاری کاربرد داشته باشد مثل ترمومتر های لیزری که همان طور که گفته شد دارای رنج های مختلفی هستند که می توان آن را در کوره ها  استفاده کرد . چون رنج های دمایی نسبتا بالایی را  اندازه گیری می کنند ولی جهت اندازه گیری بهتر و دقیق تر باید از ترموکوبل ها و یا ترمومتر های تماسی استفاده کرد که این ترمومتر Fluke 561 HVACPro  این قابلیت را دارد و از همه مهم تر برند فوق العاده شناخته شده ای است  و در صنعت نفت و فولاد بسیار کار برد دارد
شرکت تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق وارد کننده انواع ترمومترها ، ترموگراف ، ترموویژن (دوربین حرارتی ) دماسنج طبی ، باد سنج ، لوکس متر ، صوت سنج ، رطوبت سنج ، آنالایزر های صوت و غیره از برند های KIMO ، TES  LUTRON  EXTECH  NEC  HIOKI  KEYORETSO  OLYMPUS  UNI-T  FLUKE  METERL  MEGGER  در ایران می باشد و تمامی تجهیزات را با گارانتی و گواهی کالیبراسیون کمپانی تحویل می دهد.
مشخصات کلی دستگاه :
دماسنج IR برای اندازه گیری های سریع
سازگار با تمام استاندارد
مینی اتصال K-type ترموکوپل
پروب لوله Velcro® برای سوپرایتر
لیزر نقطه ی تک نقطه ای
محدوده دما بهینه شده استبرای برنامه های کاربردی HVAC / R
تنظیم نوردهی آسان
برای اندازه گیری لوله ها و کانال هادقیقتر
وزن سبک (فقط 12 اونس /340 گرم) و پورتابل
جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خرید با شماره های موجود در سایت ایران بی تی ام تماس حاصل فرمایید.
کلمات کلیدی:
ترمومتر لیزری ، ترمومتر تفنگی ، فروش IR ترمومتر ، خرید اینفرارد ترمومتر ،دماسنج لیزری ارزان قیمت ، ترمومتر پیشرفته  فلوک

IR thermometer for quick measurements up close, or at a distance, without a ladder
Contact thermometry capability, compatible with all standard mini-connector type K thermocouples, preserves your investment in thermocouples
Fabric hook-and-loop fastener pipe probe for superheat and sub-cooling and other contact and ambient measurements
Single-point laser sighting
Temperature range of -40 °C to 550 ° C (-40 °F to 1022 °F) covers most industrial and residential applications
Easy emissivity adjustment (Lo, Med, Hi) for measuring pipes and other shiny materials more accurately
Lightweight (just 12 ounces/340 grams) and portable
Very easy to use
Efficient-no need to shut down equipment when making IR measurements
MIN, MAX, and DIF functions help you quickly identify problems
Scan large areas or small objects quickly and efficiently

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

نام شما

ایمیل شما

شماره تماس

  • Fluke 376 کلمپ
  • DM-9023 لوترون  خازن سنج
  • . فشار
  • DM-9090 مولتی متر
  • AM-4200 باد سنج
  • ارت سنج فلوک
  • ترانسمیتر جریان
  • AM-4206M لوترون

ترمومتر لیزری فلوک 561 FLUKE چیست ؟
ترمومتر تفنگی چیست
پیرومتر چیست ؟نخستین وسیله واقعی علمی را برای اندازه‌گیری درجه حرارت در سال ۱۵۹۲ گالیله اختراع کرد وی برای این منظور یک بطری شیشه‌ای گردن باریک انتخاب کرده بود. بطری با آب رنگین تا نیمه پر شده و وارونه در یک ظرف محتوی آب رنگینی قرار گرفته بود. با تغییر دما هوای محتوی بطری منبسط یا منقبض می‌شد و ستون آب در گردن بطری بالا یا پایین می‌رفت. وسیله گالیله مقیاسی واقعی برای سنجش دما نبود به طوری که وسیله وی بیشتر جنبه دما نما داشت. تا جنبه دماسنج در سال ۱۶۳۱ری تغییراتی را در دمانگار گالیله پیشنهاد کرد. پیشنهاد وی همان بطری وارونه گالیله بود که در آن فقط سرد و گرم شدن از روی انقباض و انبساط آب ثبت می‌شد.
در سال ۱۶۳۵ دوک فردینالند توسکانی، که به علوم علاقه‌مند بود دماسنجی ساخت که در آن از الکل (که در دمایی خیلی پایین‌تر از دمای آب یخ می‌بندد.) استفاده کرد. و سر لوله را چنان محکم بست که الکل نتواند تبخیر شود.سرانجام در سال ۱۶۴۰ دانشمندان آکادمی لینچی در ایتالیا نمونه‌ای از دماسنج‌های جدیدی را ساختند که در آن جیوه به کار برده و هوا را دست کم تا حدودی از قسمت بالای لوله بسته خارج کرده بودند. توجه به این نکته جالب است که در حدود نیم قرن طول کشید تا دماسنج کاملاً تکامل یافت.
به دنبال کشف دماسنج گابریل دانیل فارنهایت دانشمند هلندی در قرن هفدهم نوعی دماسنج گازی و الکلی ساخت که با دقت اندازه‌گیری بیشتری می‌تواند دمای هوا را اندازه‌گیری کند. او به سال ۱۷۱۴ میلادی دماسنج جیوه‌ای را طراحی و با ضریب دقت بالایی با شیوه‌ای خاص درجه‌بندی نمود. فارنهایت نتایج تحقیقات خود را در سال ۱۷۲۴ میلادی منتشر ساخت.
آندرس سیلیسیوس دانشمند سوئدی به سال ۱۷۲۳ دماسنج جیوه‌ای را به صد قسمت مساوی تقسیم‌بندی نمود. اندازه‌گیری دمای هوا به روش سانتیگراد، (سیلیسیوس) به نام پرافتخار ایشان ثبت شده است.
ژول دانشمند انگلیسی با اعتقاد به این که گرما نوعی انرژی است آزمایش‌های فراوانی در این راستا به انجام رسانید. او با اندازه‌گیری اختلاف دمای آب در بالا و پایین یک آبشار صد و ده متری روی تبدیل انرژی پتانسیل آب به گرما بررسی‌های فراوانی به انجام رسانید. پس از انجام این بررسی‌ها او به این نتیجه رسید که مقدار انرژی در جهان ثابت است فقط می‌تواند از صورتی به صورت دیگر تبدیل شود. پس اجسام می‌توانند در حالت تعادل گرمایی وجود داشته باشند. ژول در سال ۱۸۴۳ اظهار داشت که هرگاه مقدار معینی از انرژی مکانیکی به نظر ناپدید آید، همراه آن مقدار معینی گرما ظاهر شده است و این دلالت بر پایستگی چیزی دارد که امروزه آن را انرژی می‌نامیم. ژول می‌گوید که او خشنود است از اینکه عوامل بزرگ طبیعت به فرمان خالق فناناپذیر هستند و اینکه هرگاه (انرژی) مکانیکی صرف شود هم ارز گرمایی دقیقی از آن به دست می‌آید.
این گفته را ژول با کار خود در آزمایشگاه به دست آورده بود او اساساً مرد عمل بود و وقتی اندک برای تفکرات فلسفی درباره‌ یافته‌های خود داشت. در حالی که دیگران بر مبنای استدلالهای ذهنی به همان نتیجه رسیده بودند که مقدار کل انرژی در جهان ثابت است.
اینک پس از سالها گذر از نظریات ارزشمند دانشمندان انسان توانسته است با بکارگیری روابط و قوانین انرژی گرمایی را بیشتر شناخته و در نیروگاههای تولید برق، کارخانه‌های فولاد سازی، نیروگاههای هسته‌ای، موتور هواپیمای غول پیکر و هزاران هزاران پدیده او را مهار ساخته و بکار گیرد.
تعریف دما سنج
میزان الحراره که سرما و گرما را نشان میدهد، این لفظ فرانسوی است و در فارسی مستعمل است لیکن هنوز جزء زبان نشده است(فرهنگ نظام). ماخوذ از ترموس بمعنی گرما و مترون بمعنی اندازه یونانی و آلتی است که از روی آن میزان گرما اندازه گیری میشود و معمولا از یک لوله شیشه ای که دو طرف آن بسته و در قسمت پایین آن مخزنی پر از جیوه یا الکل تعبیه شده است تشکیل می گردد برای مدرج ساختن آن ، ترمومترهای جیوه ای را در ظرف بخار آبی که در حال جوش است (کنار دریا) قرار میدهند، جیوه بر اساس خاصیت انبساط اجسام در مقابل حرارت در لوله بالا میرود ودر نقطه ای که توقف می کند آن نقطه را با عدد ۱۰۰ علامت می گذارند. سپس مخزن جیوه را در خرده یخ در حال گداز می گذارند. جیوه از لوله پائین می آید و در نقطه ای متوقف می شود که آن را، نقطه صفر میزان الحراره فرض می کنند و در حقیقت نقطه انجماد آب یا نقطه ذوب یخ است . آنگاه میان این دو رقم را با اعداد علامت گذاری نموده که هر قسمت را یک درجه نامند. و اینگونه ترمومترها که بصد درجه تقسیم شده اند ترمومتر سانتی گراد می نامند. چه غیر از این درجه بندی انواع دیگری نیز وجود داردکه از آنجمله است ترمومتر رئومور و ترمومتر فارنهایت . ترمومتر رئومور – در این گرماسنج نقطه یخ یا صفر درجه سانتی گراد برابر است ولی نقطه غلیان آب در این گرماسنج ۸۰ درجه است چه دانشمند فرانسوی در گرماسنج خود بین نقطه انجماد آب یا ذوب یخ و نقطه غلیان آب را ۸۰ درجه تقسیم کرده و بالنتیجه ۸۰ درجه ترمومتر رئومور برابر با صد درجه ترمتر سانتیگرادمیباشد.
محدوده کاری دما سنج
باید توجه داشت که با ترمومترهای جیوه ای نمی توان سرماهای کمتراز ۳۵ درجه زیر صفر را اندازه گیری کرد زیرا جیوه در ۳۹ – درجه سانتی گراد منجمد میشود. از این روی برای اندازه گیری سرماهای شدید از ترمومترهای الکلی استفاده می کنند زیرا الکل در ۱۲۰ درجه سانتی گراد مایع است و بالعکس در ۷۸ درجه سانتی گراد بجوش می آید از این روی ترمومتر ماگزیما و منیما را بطور مرکب بکار می برند که از الکل و جیوه تشکیل می یابد این نوع میزان الحراره می تواند حداکثر درجه حرارت و حداقل آنرا در مدت معینی مثلا یک شبانه روز تعیین کند و از یک میزان الحراره الکلی دراز تشکیل شده است و برای اینکه جای زیاد نگیرد ساقه آنرا دو مرتبه خم کرده اند و در قسمت خمیده آن که بشکل «ایو»ی فرانسه می باشد جیوه ریخته شده و بدین ترتیب الکل به دو قسمت تقسیم می شود: یک قسمت در طرف راست لوله باقی می ماند که بالای آن حباب خالی از هواست کمی الکل در آن بخار می شود و طرف چپ آن منتهی به مخزن الکل است . در بالای دو طرف جیوه دوسوزن فولادی موسوم به نشانه قرا دارد.

دارای کیف حمل
ترموکوبل

مشخصات فنی دستگاه :
محدوده دما -40 ° C تا 550 ° C (-40 ° F تا 1022 ° F)
وضوح صفحه نمایش 0.1 درجه سانتی گراد (0.1 درجه فارنهایت) خواندن
D: S (فاصله تا اندازه نقطه) 12: 1
تنظیم کننده نور سنج قابل تنظیم با سه تنظیم: کم (0.3)، متوسط ​​(0.7). بالا (0.95)
دقت نمایش [فرض عملی محیط
دمای 23 درجه سانتیگراد (73 درجه فارنهایت) تا 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت)]
± 1.0٪ از خواندن یا ± 1 ° C (± 2 ° F)، هر کدام که بیشتر باشد؛
کمتر از 0 درجه سانتی گراد (32 درجه فارنهایت)، ± 1 درجه سانتی گراد (± 2 درجه فارنهایت) ± 0.1 درجه / 1 درجه
زمان پاسخ 500 mSec (95٪ از خواندن)
تکرارپذیری ± 0.5٪ از خواندن یا ± 1 ° C (± 2 ° F)، هر کدام که بیشتر باشد
پاسخ طیفی 8 میکرومتر تا 14 میکرومتر
لیزر چشم انداز لیزر تک نقطه ای
لیزر خاموش شدن لیزر بالاتر از دمای محیط 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت)
عملکرد لیزر کلاس 2 (II)؛ خروجی <1 مگاوات، طول موج 630 تا 670 نانومتر
رطوبت نسبی 10٪ تا 90٪ RH غیر متراکم، در دمای 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت)
قدرت 2 باطری AA (قلیایی یا NiCD)
عمر باتری (قلیایی) 12 ساعت است
نمایش 7 ثانیه نگه دارید
صفحه نمایش با نور پس زمینه بله، LCD با دمای دوگانه (جریان و MAX / MIN / DIF / KTC)
باتری کم، شاخص F / C و گزینه های Scan / Hold
دمای عملیاتی 0 تا 50 درجه سانتیگراد (32 تا 120 درجه فارنهایت)
دمای ذخیره سازی -20 ° C تا 65 ° C (-25 ° F تا 150 ° F)
MAX، MIN، DIF درجه حرارت بله
نوع ترموکوپل نوع K مینی آداپتور ورودی بله، سازگار با استاندارد صنعتی K پروب با
مینی اتصال
نوع ترموکوپل K پروب لوله Velcro بله، با درجه حرارت 0 تا 100 درجه سانتی گراد (32 تا F 212 درجه فارنهایت)
و دقت ± 2.2 درجه سانتی گراد (± 4 درجه فارنهایت)
IR thermometer for quick measurements up close, or at a distance, without a ladder
Contact thermometry capability, compatible with all standard mini-connector type K thermocouples, preserves your investment in thermocouples
Fabric hook-and-loop fastener pipe probe for superheat and sub-cooling and other contact and ambient measurements
Single-point laser sighting
Temperature range of -40 °C to 550 ° C (-40 °F to 1022 °F) covers most industrial and residential applications
Easy emissivity adjustment (Lo, Med, Hi) for measuring pipes and other shiny materials more accurately
Lightweight (just 12 ounces/340 grams) and portable
Very easy to use
Efficient-no need to shut down equipment when making IR measurements
MIN, MAX, and DIF functions help you quickly identify problems
Scan large areas or small objects quickly and efficiently