پرشر لول سوئیچ مدل  ADIL-622FD

پرشر لول سوئیچ مدل  ADIL-622FD

اگر می‌خواهید سطح مایعات را اندازه‌گیری کنید
اگر در اندازه‌گیری دقیق سطح  به مشکل خورده‌اید
اگر در انتخاب یک سطح سنج مناسب مردد هستید
اگر نمی‌دانید چه دستگاهی را برای اندازه‌گیری سطح انتخاب کنید
به شما توصیه می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید.

ما در این مطلب به معرفی لول سوئیچ  ADIL-622FD پرداخته‌ایم و همچنین شما را با اطلاعات لازم برای خرید یک سطح سنج عالی آشنا می‌کنیم.

سطح سنج ADIL-622FD

مزایای لول سنج ADIL-622FD

دستگاه سطح سنج ADIL-622FD دارای مزایای زیادی است که به تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم :

 • لول سوئیچ دیافراگمی ADIL-622FD نیازی به جداسازی فرستنده در محیط با درجه حرارت بالا ندارد .
 • فرستنده‌ی سطح سنج ADIL-622FD برای محیط اندازه‌گیری خورنده نیز مناسب است .
 • لول سوئیچ ADIL-622FD توانایی اندازه‌گیری متوسط و یا کریستال شدن به علت تغییرات محیطی یا دما را دارا می‌باشد.
 • این سطح سنج حرفه‌ای ADIL-622FD می‌تواند مایع یا ویسکوزیته بالا را نیز سطح سنجی کند .
 • لول سنج ADIL-622FD را می‌توان در شرایط خاص استفاده کرد.

ویژگی‌های دستگاه لول سنج ADIL-622FD :

دستگاه لول سوئیچ دیافراگمی ADIL-622FD دارای ویژگی‌های زیر است:

 • فلنج سنج ADIL-622FD دارای دقت مرجع بالا تا ۰٫۰۷۵٪ می‌باشد.
 • واحد نمایشگر سطح سنج ADIL-622FD قابل تعویض است.
 • لول سنج ADIL-622FD دارای ماژول الکترونیکی است .
 • دستگاه تستر سطح و فشار ADIL-622FD دارای قابلیت بازیابی به اطلاعات کارخانه است.

مشخصات کلی دستگاه سطح سنج  ADIL-622FD :

 • رسانه‌های مناسب: مایع، گاز و بخار
 • محدوده فشار: -۴۰۰۰kPa ~ 4000kPa
 • دقت: ۰٫۰۷۵٪، بالاتر از درخواست
 • پایداری: ± ۰٫۲۵٪ از URL برای ۱ سال
 • رطوبت دما: ± ۰٫۰۶۲۵٪ از URL / 10ºC
 • سیگنال‌های خروجی: ۴ ~ ۲۰mA، هارت، PROFIBUS-PA برای گزینه
 • مواد قاب: آلومینیوم۱۴
 • اتصال مکانیکی: M20 × ۱٫۵؛ G1 / 2؛ ۱ / ۲NPT
 • کلاس حفاظت: IP66 / 67
 • مواد دیافراگم: ۳۱۶لیتر، سیلیس C-276، مونل، دیافراگم تانتالیوم، ۳۱۶L با پوشش PTFE
 • مایع پرکننده : روغن سیلیکون، روغن نباتی، روغن بیرونی، روغن با درجه حرارت بالا و…
 • Ex-proof: Exia II CT4
 • منبع تغذیه : ۱۰٫۵-۵۵V DC 10.5-30V DC
 • دمای محیط: -۴۰ تا ۸۵ درجه سانتی‌گراد، -۴۰ تا ۸۰ درجه سانتی‌گراد برای هدر ال سی دی
 • دمای ذخیره سازی: -۴۵ تا ۸۵ درجه سانتی‌گراد، -۴۰ تا ۸۰ درجه سانتی‌گراد برای هدر LCD؛
 • محدوده پایین نسبت ۱۰۰: ۱

سطح سنج ADIL-622FD

سطح سنج چیست ؟

سطح سنجی یعنی تشخیص سطح مشترک بین دو ماده و تعیین موقعیت آن‌ها . این مواد می‌توانند گاز یا مایع و یا جامد باشند.  این امکان نیز وجود دارد که یکی از مواد از یک حالت ماده مثلاً جامد و دیگر یا از حالتی دیگر مثلاً مایع باشد.

به  اندازه عمودی از سطح  تراز (surface) یا سطح مشترک یا یک نقطه مرجع ثابت  ، سطح می‌گویند. در اکثر مواقع ته مخزن نقطه‌ی مرجع ثابت می‌باشد .

سطح سنجی به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می‌شود . سطح سنجی مستقیم بر اساس خواص فیزیکی نظیر حرکت سیال و نیروی شناوری و خواص نوری و الکتریکی و گرمایی  می‌باشد. سطح سنجی غیر مستقیم بر اساس اندازه کیری کمیت‌های فیزیکی  نظیر فشار و… صورت می‌گیرد . به این صورت که این کمیت‌ها اندازه‌گیری می‌شوند و در فرمول گذاشته می‌شوند  و سطح به دست می‌آید که این کار توسط دستگاه‌های سطح سنج انجام می‌شود.

سطح سنج ها دستگاه‌هایی هستند که جهت اندازه‌گیری سطح مایعات و یا سیالات ساخته‌شده‌اند این دستگاه‌ها سطح مایعات را به طور دقیق اندازه‌گیری می‌کنند. سطح سنج ها را بر اساس تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها و کاربرد آن‌ها ، دسته بندی می‌کنند.

سطح سنج

این دستگاه‌ها برحسب نوع اندازه‌گیری به دسته تقسیم می‌شوند :

اندازه‌گیری نقطه‌ای سطح : در این  دسته یک نقطه‌ی خاص سطح سیال را اندازه‌گیری می‌کنند. در این روش معمولاً بین دو نقطه‌ی high level  و low level  اندازه گیری انجام می‌شود.

اندازه‌گیری پیوسته سطح : در این دسته ارتفاع سیال در درون مخزن به صورت پیوسته اندازه‌گیری می‌شود. این دسته دارای طیف گسترده ای است که در ذیل به آن می‌پردازیم:

 • سطح سنج شناوری :

از خاصیت سطح سنجی هم در اندازه‌گیری های پیوسته و هم گسسته استفاده می‌شود. در اندازه‌گیری های پیوسته مکان شناور در هر نقطه مخزن اندازه‌گیری و ارسال می‌شود .

یکی از مکانیزم هایی که به‌وسیله‌ی آن مکان شناور را اندازه می‌گیرند استفاده از وزنه و کابل می‌باشد . که در این روش وزنه به همراه یک کابل و یا زنجیر در درون مخزن  قرار می‌گیرد  این وزنه با بالا و پایین رفتن سطح ارتفاع مخزن  آن را بر روی درجه بندی که در بیرون از مخزن نصب است نمایش می‌دهد.

 • سطح سنج تغییر مکانی:

این نوع سطح سنج ها بر اساس اصل شناوری ارشمیدس کار می‌کند . اصل شناوری ارشمیدس به این صورت است که هر جسم غوطه وری در سیالات تحت تأثیر نیرویی رو به بالاست و برابر وزنش است .

وقتی جسمی در مایع فرو می رود به اندازه وزن مایعی که جسم را در برمی‌گیرد از وزن جسم کاسته می‌شود. از این قواعد در ساخت سطح سنج‌های تغییر مکانی استفاده می‌شود.

سطح صفر سطح سنج همان وزن شناور است و با افزایش سطح مایع از نیروی وزن جسم کاسته می‌شود . تغییرات نیرو نشان‌دهنده‌ی تغییر ارتفاع سیال است.

 • سطح سنج اختلاف فشاری:

در سطح سنج‌های فشاری دستگاه با اندازه‌گیری فشار مایع و قرار دادن آن در فرمول  (Pabs=P+(ρ*g*H سطح مایع را اندازه می‌گیرند.

 • سطح سنج اولتراسونیک:

در این روش دستگاه سطح سنج با ارسال امواج ما فوق صوت  یا اولتراسونیک به سطح مایع و دریافت موج بازگشتی  و محاسبه‌ی زمان رفت و برگشت امواج ،  ارتفاع سطح سیال را اندازه‌گیری می‌کنند.

 • سطح راداری:

امواج راداری همان امواج الکترومغناطیسی هستند که کاربردهای زیادی دارند  که در دستگاه‌های سطح سنجی راداری  به کار می‌روند اما از نوع ایمن آن که فرکانس ۳ تا  ۳۰ گیگا هرتز را شامل می‌شوند. انرژی امواج به کار رفته در این سطح سنج ها زیاد نیست پس خطرناک نیست و کاملاً ایمن است.

این دستگاه‌ها با ارسال موج به سطح سیال فضای خالی مخزن را اندازه‌گیری می‌کنند و با کسر مقدار اندازه‌گیری شده از ارتفاع واقعی مخزن که از پیش به دستگاه داده شده است ، ارتفاع سطح مخزن را اندازه می‌گیرد.

 • سطح سنج رادیواکتیو:

این دستگاه‌ها با ارسال امواج رادیواکتیو سطح سنجی را انجام می‌دهند . این روش خطرناک است و باید طوری سنسورها نصب کرد که انسان از میان آن عبور نکند. این دستگاه‌ها در بیرون از مخزن نصب می‌شوند و با ارسال امواج اندازه‌گیری را انجام می‌دهند .

در صورت خالی بودن مخزن امواج در حالت حداکثر می‌باشد و اگر مخزن حاوی مایع باشد ، مقداری از امواج منحرف می‌شوند و به سنسور نمی‌رسند . در نتیجه تعداد کمتری از امواج به سنسور می رسند . بر این اساس ارتفاع مخزن محاسبه می‌شود.

 • سطح سنج سروو موتوری:

این دستگاه‌ها در حقیقت سطح سنج‌های تغییر مکانی هستند که ارتقاء یافته‌اند . در این سطح سنج ها جسم جابجا شونده به یک وزنه به قطر تقریباً ۵۰ میلی‌متر و با چگالی بالاتر از چگالی سیال مورد اندازه‌گیری تبدیل شده است .

استفاده از ریزپردازنده  ها در این دستگاه‌ها ، بسیاری از خطاهای محیطی از قبیل وزن و یا تغییر شکل مخزن که به علت وجود فشار هیدرواستاتیکی را  از بین می‌برد.

 لول سوئیچ ADIL-622FD

ادلر  کمپانی سازنده سطح سنج ADIL-622FD

شرکت ادلر در بریتانیای انگلستان در سال ۱۹۹۸ آغاز به کار کرد . کمپانی انگلیسی  ادلر در چندین کشور جهان مانند آلمان، ایتالیا، کانادا، ژاپن، دبی نمایندگی دارد . محصولات  شرکت ادلر طیف گسترده‌ای از ابزارهای اندازه‌گیری و دقیق را شامل می‌شوند .
 کالاهای کمپانی  Adleer  مجموعه‌ای  از سخت‌افزارها و نرم‌افزارها و تسترهای مناسب است که این کالاها انواع تسترهای غیر مخرب ، NDT ، دوربین‌های مهندسی  ، دستگاه‌های  ابزار دقیق ، تسترهای کابل و … را شامل می‌شوند  .
بیشتر دستگاه‌های کمپانی ادلر برای  بررسی سلامت  و ایمنی هواپیماها ، وسایل نقلیه ، قطارها ، خطوط لوله ، پل‌ها ، نیروگاه‌ها ، پالایشگاه‌ها ، سیستم‌های نفت و … طراحی شده‌اند .
کمپانی adleer یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان لول سنج ها در جهان است که معتبرترین برند در این زمینه است  زیرا  تمامی محصولات خود را با نشان استاندارد و کیفیت عالی عرضه می‌کند.

درباره شرکت مشهد دقیق

شرکت مشهد دقیق واردکننده و عرضه‌کننده و فروشنده انواع دستگاه‌های اندازه‌گیری و ابزار دقیق و… در ایران است  که این تجهیزات را باقیمتی مناسب و کیفیتی عالی به فروش می رساند.
شرکت مشهد دقیق نماینده فروش و مرکز پخش محصولات و تجهیزات اندازه‌گیری از برندهای معتبر و معروف جهانی از قبیل فلوک، فلیر ، adleer، هیوکی  و… می‌باشد .
محصولات این شرکت دارای نشان استاندارد و تولیدی از کمپانی‌های معتبر است که یکی از این برندهای معتبر در جهان امروز، کمپانی ادلر انگلستان می‌باشد و به عنوان نماینده انحصاری کمپانی ادلر در ایران برای محصولات خود یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش نیز در نظر گرفته است.
مهندسین شرکت مشهد دقیق شما را در انتخاب یک لول سنج خوب و متناسب با نیاز و شرایط کاری شما کمک می‌کنند .
جهت برقراری تماس با شرکت مشهد دقیق می‌توانید از طریق  راه های ارتباطی  موجود در سایت شرکت مشهد دقیق اقدام فرمایید و با متخصصین بخش فروش و یا فنی مجموعه در ارتباط باشید.


نشان استاندارد لول سوئیچ الکترونیکی

نشان استاندارد لول سوئیچ الکترونیکی

نشان استاندارد لول سوئیچ الکترونیکی سری ADIL-623ES
شرکت مشهد دقیق وارد کننده محصولات پر فروش و با کیفیت کمپانی Adleer انگلستان که دارای نشان استاندارد می باشند، است و شما مشتریان محترم می توانید جهت تهیه لول سوئیچ الکترونیکی با یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش با این مجموعه در ارتباط باشید.
اطلاعات عمومی در مورد لول سوئیچ هوشمند الکترونیکی  ADIL-623ES
سطح سنج ADIL-623ES کلید الکترونیکی، فرستنده و صفحه نمایش در یک دستگاه است.
لول سوئیچ الکترونیکی برای نظارت سطح و اندازه گیری رسانه های مایع و روغن طراحی شده است. آن را به صنعت عمومی مانند مخزن، مورد، سلول مایع و عمق خوبی اعمال می شود. این سوئیچ سطح، فرستنده و صفحه نمایش در یک دستگاه است. در پیکربندی استاندارد آن دارای دو خروجی سوئیچینگ اختیاری (PNP یا NPN)، سیگنال خروجی آنالوگ (0 … 20mA | 4 … 20 mA یا 0 … 5V | 0 … 10 V) و همچنین با RS485 Link.
سوئیچ سطح ADIL-623ES یک پردازنده ARM با درجه صنعتی MCU را به عنوان هسته می گیرد.این لول سوئیچ تضمین می کند اندازه گیری سریع و دقیق سطح و سوئیچ حرکت با دقت تنظیم و ترکیب دقت بالا AD سوئیچ و سنسور فشار بالا stabile. راه اندازی با استفاده از سه دکمه بزرگ با نور پس زمینه و صفحه نمایش در دستگاه آن را بسیار آسان برای تنظیم پارامترهای سایت کرده است.
تعداد زیادی از محدوده اندازه گیری موجود از کوچکترین محدوده اندازه گیری -0 … 1m H2O به 100mH2O وجود دارد. نقطه صفر را می توان با طول تنظیم کرد. عناصر اتصال شامل فولاد ضد زنگ و کابل راه هوایی با حفره در هسته است. از این رو، آن را دارای عطر و طعم بالا و مناسب برای انواع زیادی حتی از رسانه های خورنده است. پشتیبانی از استاندارد MODBUS، ADIL-623ES امکان جمع آوری داده های از راه دور و تنظیم پارامترها را فراهم می آورد، مشتریان آزاد از خرید آداپتورهای ارتباطی اضافی می باشند. برای اتصال الکتریکی SLS دارای یک اتصال M12x1 است.
ADIL-623ES فشرده سازی شده با مسکن با اتصال الکتریکی در برابر اتصال فرایند قابل چرخش 330 درجه، صفحه نمایش در برابر چرخش 180 درجه، و آن را بسیار آسان برای نصب و نظارت در محل.
کاربردهای دستگاه:
صنعت عمومی مانند مخزن، مورد، سلول مایع و عمیق
مشخصات محصول:
1.اندازه گیری سطح رسانه مایع
2.سوئیچینگ PNP، خروجی های ولتاژ و جریان
3.امتیازاتSwitching قابل تنظیم است
4.Switching به طور معمول باز / به طور معمول بسته شده است
5.تأخیر تعویض Supporting
6.راه های مختلف خروجی آنالوگ موجود است
7.مقدار حداکثر فشار و دمای محیط پخش
8.دامنه خروجی آنالوگ قابل تنظیم است
9.چراغ روشن High نشانگر
10.صفحه نمایش خود نورانی OLED
11.رخش صفحه نمایش 180 درجه
12.مسکن با اتصال الکتریکی در برابر اتصال فرایند قابل چرخش 330 درجه است
13.دکمه لمسی صنعتی
14.واحد های مختلف فشار صفحه نمایش
15.Media چگالی قابل تنظیم
16.پارامترهای تنظیم برای حفاظت از رمز عبور
17.منو چینی و انگلیسی
18.پشتیبانی ارتباط MODBUS
جهت خرید و ثبت سفارش خود با نماینده انحصاری کمپانی Adleer انگلستان که امروزه یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت ها در این زمینه می باشد در ارتباط باشید و این دستگاه را با قیمتی مناسب و با دقت و کیفیتی بالا و همچنین دارای نشان استاندارد تهیه نمایید.