دستگاه ظرفیت خازنی ، LCR متر LUTRON LCR-9183

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

نمایندگی عرضه و فروش LUTRON LCR-9183
دستگاه ظرفیت خازنی ، LCR متر  LUTRON LCR-9183 نقش مهمی در ابزار های الکتریکال و ازمایشگاه های الکترونیک دارد . دستگاه ظرفیت خازنی ، LCR متر ، لوترون LUTRON LCR-9183  دارای رنج و دقت اندازه گیری فوق حرفه ای میباشد و نسبت دستگاهی دیگر قابل مقایسه نیست خازن های بالاتر از 10nf الی 1میکرو فاراد : برای تست این نوع خازن می توان مولتی متر را روی رنج Rx10 قرار داده و می دانیم لحظه وصل ترمینالهای مولتی متر اگر خازن خالی باشد توسط پیل 9v داخل مولتیمتر شارژ شده و در حان شارژ عقربه مولتیمتر اهم مدار را در لحظه عبور جریان نشان می دهد مقدار ماکزیمم حرکت عقربه را برای همیشه بخاطر بسپارید تقریباً متناسب با ظرفیت خازن عقربه منحرف می شود . اگر در این روش بعد از شارژ کامل خازن ، اگر خازن نشتی نداشته باشد خازن سالم است و اهم قرائت شده بی نهایت است . در صورتیکه خازن نشت داشته باشد عقربه مقدار اهمی را نشان می دهد که گویای میزان نشتی خازن است.
مشخصات کلی دستگاه :
دقت اندازه گیری بالا
سرعت اندازه گیری حرفه ای
مقاوم در برابر ضربه
ساخت تایوان
یکسال گارانتی
جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خرید با شماره های موجود در سایت ایران بی تی ام تماس بگیرید .
کلمات کلیدی:
خازن سنج ، LCR سنج ، ظرفیت خازنی ، LCR متر ، لوترون LUTRON LCR-9183، قیمت تستر ظرفیت خازن،نمایندگی فروش LCR متر ، قیمت LCR مولتی متر، عرضه کننده انواع LCR مولتی متر

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

نام شما

ایمیل شما

شماره تماس

 • AM-4206M لوترون
 • FG 5020 نیرو سنج
 • DO-5510 اکسیژن سنج
 • DM-9023 لوترون خازن سنج
 • LM 8000 لوترون
 • LCR-9183 خازن
 • fg 5100
 • PMS-714 LUTRON
 • PM-9100 لوترون
 • fg 5100
 • آنالایزر
 • ترانسمیتر اکسیژن
 • وات متر DW-6060

ظرفیت خازنی ، LCR متر چیست ؟
LCR چیست؟
خازن را چگونه تست کنیم ؟
ظرفیت خازنی چیست ؟
برای تست این نوع خازن سه دور سیم روپوش دار معمولی را به دور هسته ترانس Hv که در دم دست داریم و تلویزیون در حال دریافت یک برنامه می باشد پیچیده و یک سر سیم را شاسی نموده خازن را به سر بعدی متصل و بایک مقاومت 10 کیلو اهمی شاسی کنید مطابق شکل :
در این حالت تلویزیون را روشن کنید طبیعی است که Hv در سیم پیچ القا ء حدود 25 الی 30 ولت پیک تو پیک خواهد داشت که با مولتیمترها نزدیک 6ولت Ac می شود . حال ولتاژ دو سر خازن را اندازه گیری نمائید اینجانب در آزمایشی که انجام دادم خازن 1n حدود 5vac خازن 820pf حدود 4vac ولت را نشان داد می توان مقاومت کمتری را نیز انتخاب و رنج وسیعی از خازنها را تست نمود از این روش می توان برای تست انواع خازنهای پلاستیکی استفاده نمود . و نتایج مختلفی برای انواع خازنها تجربه نمود . در این تست اگر دوسر خازن ولتاژی نداشته باشد به معنی شورت خازن واگر تقسیم ولتاژی مابین مقاومت و خازن صورت نگیرد به معنی قطع خازن می باشد . لازم به توضیح است که باید مقدار خازن و مقاومت را درست انتخاب نمود .
و حال تست خازنهای بالاتر از 10nf الی 1میکرو فاراد : برای تست این نوع خازن می توان مولتی متر را روی رنج Rx10 قرار داده و می دانیم لحظه وصل ترمینالهای مولتی متر اگر خازن خالی باشد توسط پیل 9v داخل مولتیمتر شارژ شده و در حان شارژ عقربه مولتیمتر اهم مدار را در لحظه عبور جریان نشان می دهد مقدار ماکزیمم حرکت عقربه را برای همیشه بخاطر بسپارید تقریباً متناسب با ظرفیت خازن عقربه منحرف می شود . اگر در این روش بعد از شارژ کامل خازن ، اگر خازن نشتی نداشته باشد خازن سالم است و اهم قرائت شده بی نهایت است . و در صورتیکه خازن نشت داشته باشد عقربه مقدار اهمی را نشان می دهد که گویای میزان نشتی خازن است .ونیز اگر خازن قطع باشد هیچگونه عکس العمل مشاهده نمی شود و عقربه هیچ انحرافی نخواهد داشت .
تست خازنهای 1میکرو فاراد الی 10 میکرو فاراد : قبل از نتیجه گیری باید به عرض برسانم که چون این خازنها الکترولیتی می باشند بنا براین ممکن است تغییر ظرفیت بدهند لذا این آزمایش فقط قطع ویا شورت خازن را نشان می دهد بنا براین در بعضی مراحل تغییر ظرفیت و وجود نشتی در خازن باید خازن توسط خازن سنج تست شود ولی این دلیل برای یک تعمیر کار و یا یک الکترونیک کار سبب نمی شود که این روش را یاد نگیرد . برای این تست مولتی متر را در رنج Rx1k قرار داده و سپس شارژ و دشارژ خازن را باتوجه به قطبین باطری داخل مولتی متر( سیم مشکی مثبت و سیم قرمز منفی باطری است ) انجام می دهیم .
تست خازنهای بالاتر از 10 میکرو فاراد : برای تست این نوع خازن باید مولتی متر را در رنج Rx100 قرار دهیم : شارژ و دشارژ خازن را ملاحظه نموده توجه به قطبین الزامی است و نشتی در حد جزئی قابل قبول است . بنا براین بعد از شارژ عقربه اهم زیادی را نشان می دهد . اگر خازن موجب حرکت عقربه نگردد یعنی قطع و در صورتیکه صفر باشد یعنی خازن شورت است و اگر اهم کمی نیز قرائت شود به معنی خراب بودن خازن است .

مشخصات فنی دستگاه :
صفحه نمایش ال سی دی K56.4 X 52.9 میلی متر.
فرکانس تست 100 هرتز / 120 هرتز / 1 کیلوهرتز / 10 کیلوهرتز / 100 کیلوهرتز
عملکرد تابع L / C / R انتخابگر
انتخاب فرکانس
D / Q /! / ESR انتخاب کنید
توزیع 0.000 تا 999
عامل
فاکتور کیفیت از 0.000 تا 999
! ± 90 درجه
اندازه گیری
کالیبراسیون باز / کالیبراسیون کوتاه
داده ها بستن صفحه نمایش خواندن را خاموش کنید
خروجی داده RS232 / USB کامپیوتر رابط کامپیوتر
خاموش کردن خودکار خاموش کردن موجب صرفه جویی در عمر باتری و یا
دکمه های دستی را خاموش کنید
عامل 0 تا 50
درجه حرارت
کمتر از 85٪ R.H.
رطوبت
منبع تغذیه 006P باتری 9V باتری
* نوع قلیایی یا سنگین
ورودی آداپتور DC 9V
* آداپتور برق AC / DC اختیاری است.
قدرت DC 35 mA تقریبا
مصرف
ابعاد 193 x 88 x 41 میلی متری
وزن 420 گرم
* تنها متر
استاندارد * کتابچه راهنمای کاربر …………………… 1 کامپیوتر
لوازم جانبی * کلیپ های آلیاژاتور ………………………….. 1 جفت شدن
مشمول
تستر SMD اختیاری، SMDA-22
اتصالات تست SMD، SMDC-21
کلاه گیس HS-03
آداپتور AC به DC 9V
کیف حمل سخت، CA-06
کیف حمل کیف حمل و نقل، CA-05A