ترمومتر تماسی دوکاناله ، پیرومتر فلوک Fluke 52 II

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

ترمومتر تماسی 2 کاناله فلوک Fluke 52 II
امروزه دما نقش بزرگی در صنعت اندازه گیری دارد زیرا اغلب با اندازه گیری درست دما و یا منظره دما می توان نقص را یافت . فرض مثال دوربین ترموویژن (دوربین حرارتی ) با اندازه گیری دما بر اساس طیف رنگ می تواند نقص را دریابد مانند چک کردن فیوز در تابلو برق در صورتی که میزان جریان بیشتر از حد معمول باشد ، فیوز با دمای زیادی مواجه می شود و دوربین حرارتی ان را نشان می دهد . بهترین برند این دوربین ها FLIR ، NEC ، FLUKE  می باشد .  هریک از تجهیزات تست دما را می توانید از شرکت مشهد دقیق با گارانتی و خدمات پس از فروش  و ارزان ترین قیمت تهیه نمایید.
مشخصات کلی دستگاه :
ترموکوپل : J, K, T, E, and N-type: ±[۰٫۰۵% + ۰٫۳°C]
محدوده دما با ترموکوپل j تیپ : -۲۱۰ °C to 1200 °C
محدوده دما با ترموکوپلkتیپ :-۲۰۰ °C to 1372 °C
محدوده دما با ترموکوپل t تیپ:-۲۵۰ °C to 400 °C
محدوده دما با ترموکوپل e تیپ:-۱۵۰ °C to 1000 °C
محدوده دما با ترموکوپل n تیپ:-۲۰۰ °C to 1300 °C *
محدوده دما با ترموکوپل r تیپ:۰ °C to 1767 °C *
تغذیه باطری
سرعت اندازه گیری بالا
مقاوم در برابر ضربه
دارای گارانتی
ساخت امریکا
جهت استعلام قیمت، کسب اطلاعات بیشتر و سفارش خرید با شماره های موجود در سایت ایران بی تی ام تماس حاصل فرمایید.
کلمات کلیدی:
پیرومتر تماسی دو کاناله ، دماسنج تماسی چند کاناله ، فروش ترمومتر تماسی ، خرید دماسنج دیجیتال Fluke 52 II، قیمت ترمومتر تماسی و لیزری

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

نام شما

ایمیل شما

شماره تماس

 • های پات HPA 100 AC
 • های پات
 • های ولتاژ MEGGER
 • نشت یاب لوله های فاضلاب
 • میلی اهم متر
 • میگر
 • میکرو اهم متر
 • میکرو اهم تستر
 • مولتی متر فلوک 179
 • Fluke 1760 Basic Three-Phase Power Quality Recorder هارمونیک آنالایزر
 • Fluke 3130-G2M Portable Pressure Calibrator کالیبراتور
 • fluke-1735 پاور هارمونیک انالایزر

ترمومتر تماسی دوکاناله ، پیرومتر فلوک Fluke 52 II
شرکت بازرگانی مشهد دقیق فروشنده ، مولتی متر دیجیتال ، ترمومتر لیزری ، دوربین ترموویژن ، ویدئو بروسکوپ ، اسیلوسکوپ ، ترمومتر لیزری ، ترمومتر نفوذی ، ترمومتر طبی ، ترمومتر طبی حیوانات ، ترمومتر لیزری برد با صنعتی ، ترموگراف ، رطوبت سنج خاک , کلیه تستر های دما از برند های معتبر جهان
دماسنج انبساط سیال
این نوع دماسنج یکی از باصرفه ترین ، رایج ترین و تطبیق پذیر ترین وسایل اندازگیری دما در صنعت می باشد.اساس کار این دماسنج در شکل مقابل نشان داده شده است.همانگونه که ملاحظه می شود با افزایش دما فشار درون حباب که می تواند محتوی مایع ، گاز یا بخار باشد ، بالا رفته و توسط فشار سنج اندازه گیری می شود. طول لوله مویین می تواند تا ۶۰ متر باشد ؛ اما این مقدار بر دقت اندازه گیری دما تاثیر گذار خواهد بود.بهترین حالت زمانی است که از لوله مویین کوتاه که به یک ترانس دیوسر فشار الکتریکی متصل شده استفاده گردد.
دماسنج الکتریکی
این نوع دماسنجها اصولا کاربردهای فراوانی در صنعت داشته و قادرند از دماهای پایین تا دماهای بسیار بالا را اندازه گیری نمایند.که عمدتا بصورت مقاومتی و ترموکوپل هستند.
– دماسنج با مقاومت الکتریکی:
دماسنج مقاومتی به صورت یک سیم بلند و ظریف است، معمولا آن را به دور یک قاب نازک می‌پیچند تا از فشار ناشی از تغییر طول سیم که در اثر انقباض آن در موقع سرد شدن پیش می‌آید، جلوگیری کند. در شرایط ویژه می‌توان سیم را به دور جسمی که منظور اندازه گیری دمای آن است پیچید یا در داخل آن قرار داد. در گستره دمای خیلی پایین ، ( دماسنجهای مقاومتی معمولا از مقاومتهای کوچک رادیویی باترکیب کربن یا بلور ژرمانیوم که ناخالصی آن آرسنیک است و جسم حاصل در درون یک کپسول مسدود شده پر از هلیوم قرار دارد، تشکیل می‌شوند. این دماسنج را می‌توان بر روی سطح جسمی که منظور اندازه گیری دمای آن است سوار کرد یا در حفرهای که برای این منظور ایجاد شده است، قرار داد. دماسنج مقاومتی پلاتین را می‌توان برای کارهای خیلی دقیق در گستره –۲۵۳ تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد به کار برد.
ترمیستور
ترمیستور یک وسیله نیمه رساناست که برخلاف فلزات ، دارای ضریب دمای مقاومت منفی است . بعلاوه مقاومت آن بصورت نمایی با دما تغییر می کند. ترمیستور یک وسطله بسیار حساس است و انتظار می رود که با درجه بندی مناسب ، دارای عملکرد ثابتی تا ۰٫۰۱ سانتی گراد باشد.یکی از ویژگی های جالب آن اینستکه می توان از آن بعنوان جبران کننده دمای مدار های الکتریکی استفاده نمود.
دماسنج کریستال کوارتز
یک روش جدید و بسیار دقیق اندازه گیری دما بر مبنای حساسیت فرکانس تشدید کریستال کوارتز به تغییر دما استوار است .وقتی از زاویه برش مناسب برای کریستال استفاد شود، یک تطابق کاملا خطی میان فرکانس و دما برقرار میگردد. مدلهای تجاری این وسیله از شمارنده های الکترونیکی و دستگاه قرائت رقم نما برای اندازه گیری فرکانس استفاده می کنند.گستره دمایی کار کرد این دستگاه از منفی ۴۰ درجه تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد ادعا شده است.
دمانگاری کریستال مایع
کریستالهای مایع خمیری ، که از استرهای کلسترول ساخته شده اند پاسخ جالبی به دما از خود نشان می دهند . در یک گستره تکرار پذیر دما ، کریستال مایع همه رنگهای طیف رنگی را از خود آشکار می سازد.این پدیده بازگشت پذیر و تکرار پذیر است . با تغییر دادن فرمول مورد نظر می توان از کریستالهای مایع از کمتر از صفر درجه تا چند صد درجه سانتی گراد استفاده نمود.
ترموکوپل
ترموکوپل وسیله دیگری است که برای اندازه‌ گیری دما مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوع دماسنج از خاصیت انبساط و انقباض اجسام جامد استفاده می‌گردد. گستره یک ترموکوپل بستگی به موادی دارد که ترموکوپل. از ان ساخته شده است گستره یک ترموکوپل پلاتنیوم ـ ایرودیوم که ۱۰ درصد پلاتینیوم دارد از صفر تا ۱۶۰۰ درجه است است. مزیت ترموکوپل در این است که بخاطر جرم کوچک ، خیلی سریع با سیستمی که اندازه‌ گیری دمای آن مورد نظر است، به حال تعادل گرمایی در می‌آید. لذا تغییرات دما به آسانی بر آن اثر می‌کند، ولی دقت دماسنج مقاومتی پلاتین را ندارد.
انواع دماسنج های مورد استفاده در هواشناس
-دماسنج معمولی استاندارد(Thermometer)
این دماسنج یک لوله بسیار باریک شیشه ای مسدود است که در انتهای آن محفظه ای تعبیه و از جیوه یا الکل پر شده است. در داخل لوله دماسنج خلاء کامل وجود دارد. گرم و سرد شدن مخزن باعث گرم و سردشدن مایع درون مخزن شده و متعاقب آن باعث بالا و پایین رفتن مایع در داخل مخزن شیشه ای می شود، با مشاهده سطح مایع در داخل لوله دماسنج و قرائت عددی که روی بدنه شیشه نوشته شده است دمای هوا در آن لحظه مشخص می شود.
-دماسنج حداکثر (Maximum Thermometer)
اغلب نیاز است علاوه بر دمای معمولی هوا حداکثر دمایی که در طول یک دوره معین مثلاً یک شبانه روز اتفاق افتاده است نیز اندازه گیری و تثبیت شود به این منظور از دماسنج حداکثر استفاده می کنند. این نوع دماسنج با یک تفاوت جزیی تقریبا مشابه دماسنج های معمولی است به این صورت که لوله مویین آن در محلی که به مخزن منتهی می شود بسیار باریک شده است. هنگامی که دما زیاد می شود جیوه داخل مخزن منبسط شده و نیروی حاصل می تواند باعث راندن جیوه از داخل مجرای باریک بالای مخزن به قسمت بالای لوله گردد به این ترتیب ارتفاع جیوه در داخل مخزن بالا می رود و با کاهش دما مایع داخل مخزن منقبض می شود ولی باریک بودن لوله از برگشت مایع به داخل مخزن جلوگیری می کند و سطح مایع در داخل لوله در محلی که بالاترین دمای قبلی اتفاق افتاده است باقی می ماند بنابراین سطح فوقانی جیوه نشان دهنده حداکثر دمای اتفاق افتاده است.
-دماسنج حداقل (Minimum Thermometer)
دماسنج های حداقل برای تثبیت پایین ترین دمای اتفاق افتاده در یک دوره معین به کار می رود دماسنج های حداقل مشابه دماسنج های معمولی است با این تفاوت که مایع داخل مخزن این نوع دماسنج به جای جیوه از مایعات رقیق تر مانند الکل استفاده می شود. به علاوه در داخل لوله مویین یک سوزن شیشه ای که دو سر آن گرد می باشد رها گردیده که به عنوان شاخص از آن استفاده می شود، وقتی دمای هوا کاهش می یابد با انقباض مایع سطح بالای الکل در داخل لوله مویین با اعمال نیروی کشش سطحی شاخص سوزنی را نیز به طرف پایین مخزن حرکت می دهد با افزایش دما مجدداً الکل در داخل لوله مویین از اطراف سوزن عبور کرده و به طرف بالا صعود می کند اما سوزن در پایین ترین محلی که قبلا در اثر کشش سطحی پایین آمده بود باقی می ماند. بنابراین قسمت بالایی شاخص شیشه ای پایین ترین دمایی را که اتفاق افتاده است نشان می دهد در حالی که انتهای سطح الکل در بالای لوله دمای لحظه ای هوا را نشان میدهد.
-دماسنج حداقل – حداکثر(Max- Thermometer)
این دماسنج ترکیبی از دو دماسنج حداقل و حداکثر می باشد، این دماسنج از یک لوله شیشه ای U شکل ساخته شده است که دو انتهای آن مسدود می باشد. قسمت پایینی لوله U شکل با جیوه پر شده است. علاوه بر جیوه قسمت بالایی لوله قسمت چپ به طور کامل از الکل پر شده است اما نصف حجم لوله سمت راست که انتهای آن به صورت یک مخزن گشاد شده می باشد از الکل پر شده است و نصف دیگر آن از یک نوع گاز پر شده است. در بالاترین سطح جیوه و در داخل الکل در هر دو ستون شاخص های شیشه ای رنگی که یک سوزن در وسط آن تعبیه شده است وجود دارد در اثر گرم و سرد شدن و متعاقب آن انبساط و انقباض سطح جیوه بالا و پایین می رود. بالاترین حدی که جیوه در شاخه سمت چپ بالا رفته است دمای حداقل و بالاترین حدی که جیوه در شاخه سمت راست بالا رفته دمای حداکثر را نشان می دهد.

ترمومتر تماسی 2 کاناله  ، پیرومتر تماسی دو کاناله ، دماسنج تماسی چند کاناله ، فروش ترمومتر تماسی ، خرید دماسنج دیجیتال ، قیمت ترمومتر تماسی و لیزری ،فلوک Fluke 52 II

Relative time clock on MIN, MAX, and AVG provides a time reference for major events
Electronic Offset function allows compensation of thermocouple errors to maximize overall accuracy
Measures J, K, T, and E-types of thermocouples
Readout in ºC, ºF, or Kelvin (K)
Splash and dust resistant case protected by impact absorbing holster
User-friendly front panel is easy to set up and operate
Battery door allows easy battery replacement without breaking the calibration seal
Optional ToolPak accessory allows the thermometer to hang from any metal object (with the rare earth magnet) or secure around a pipe (with hook-and-loop straps) for hands-free operation.
3

مشخصات فنی دستگاه :
دقت دما بیش از 100 درجه سانتیگراد J، K، T، E و نوع N: ± [0.05٪ + 0.3 درجه سانتی گراد] 1
R و S نوع: ± [0.05٪ + 0.4 ° C] 1
زیر -100 ° C J، K، E و N-types: ± [0.20٪ + 0.3 ° C] 1
نوع تی: ± [0.50٪ + 0.3 درجه سانتی گراد]
درجه حرارت J -210 درجه سانتی گراد تا 1200 درجه سانتیگراد
K-type -200 درجه سانتی گراد تا 1372 درجه سانتی گراد
T-type -250 ° C تا 400 ° C
E-type -150 ° C تا 1000 ° C
N-type -200 ° C تا 1300 ° C1
R و S نوع 0 ° C تا 1767 ° C1
مقیاس درجه حرارت ITS-90
استاندارد های معتبر NIST-175
وضوح تصویر 0.1 ° C، 0.1 K <1000
1 ° C، 1 K ≥ 1000
1. فقط مدل های Fluke 53 II B و 54 II Bthermometers قادر به اندازه گیری ترموکوپل های N، R و S هستند.
مشخصات محیطی
دمای عملیاتی -10 ° C تا 50 ° C
دمای ذخیره سازی -40 ° C تا 60 ° C
رطوبت (بدون تراکم) 0٪ تا 90٪؛ 0 تا 35 درجه سانتیگراد
0٪ تا 70٪؛ 0 تا 50 درجه سانتیگراد
مشخصات ایمنی
رده بالای overload CSA C22.2 No. 1010.1 1992؛ اصلاحات EN 61010 1.2
تأییدیه آژانس CE، CSA، TÜV (در انتظار)
مشخصات مکانیکی و عمومی
اندازه (L x W x D) 173 x 86 x 38 میلیمتر
وزن 400 گرم
باتری 3 باطری AA؛ معمولی زندگی 1000 ساعته