عرضه کننده دوربین حرارتی

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

عرضه انواع دوربین حرارتی
انرژی infrared فقط یک قسمتی از طیف الکترو مغناطیس است که اشعهٔ گاما, x و ماورای بنفش و محیط نازکی از نور مرئی، مادون قرمز، موج‌های تراهرتز و موج‌های کوتاه و موج‌های رادیویی را در بر می‌گیرد. تفاوت‌ها و شباهت‌های زیادی بین طول موج‌های آن‌ها وجود دارد. و همهٔ این‌ها یک مقدار خاصی از اشعه‌ای از بدنه‌ای سیاه را به عنوان یک تابع از دما ساطع می‌کنند. و به طور عمومی یک دوربین خاص می‌تواند یک راه را مانند یک دوربین معمولی که نور مرئی دارد، پیدا کند و حتی در تاریکی کامل هم کار می‌کند. به دلیل اینکه سطح نور محدود هیچ اهمیتی برای آنها ندارد و این باعث می‌شود که برای عملیات رهایی از ساختمان پر از دود(مه غلبظ) و راه‌های زیر زمینی مفید باشد.

 

نمایش ترموویژن
تصاویر از دوربین‌های infrared به تک رنگی متمائل می‌شوند به دلیل اینکه دوربین‌ها به طور عمومی با فقط یک نوع از سنسورهای واکنش دهنده به رنج یک طول موج اشعهٔ مادون قرمز طراحی می‌شوند.
دوربین‌های رنگی به ساختمان پیچیده تری با موج‌های متفاوت و رنگی نیاز دارند کمتر معنی بیرون طیف مرئی نرمال را دارد. به دلیل اینکه طول موج‌های متفاوت نسبت به سیستم‌های دید رنگی مورد استفادهٔ انسان نمایش داده نمی‌شوند. گاهی اوقات این تصویرهای تک رنگ در رنگ‌های ساختگی نمایش داده می‌شوند که تغییر رنگ بیشتر از تغییر در سختی استفاده می‌شود تا تغییرات در سیگنال را نمایش دهد. این مفید است به دلیل اینکه هر چند بشر رنج حرکتی بیشتری د رپیدا کردن سختی از سراسر رنگ دارد. توانایی بهتر دیدین سختی در منطقه‌های روشن یک محدودیت عادلانه‌ای است. این فن برش سختی نامیده می‌شود.
برای استفاذه در اندازه گیری دمای روشن‌ترین قسمت تصویر که به طور عادی سفید رنگ اند، بین قرمز و زرد واسطه می‌شود و قسمت آبی را تیره می‌کند. یک معیار باید یک رنگ نادرست تصویر را با رنگ‌های وابسته به دما نشان دهد.
تکیک پذیری قابل ملاحظهٔ آن‌ها پایین تر از دوربین‌های نوری است.
اغلب فقط ۱۶۰*۱۲۰ یا ۳۲۰*۲۴۰ پیکسل دوربین‌های ترمو گرافیک خیلی گرانتر از نقطهٔ مقابل طیف‌های مرئی هستند.
و مدل‌های high evendمعمولا به عنوان dual useو export restricted فرض می‌شوند. در ردیاب‌های uncooled تفاوت دما در پیکسل‌های سنسور کوچک هستند ۱درجه سانتی گراد تفاوت در مرحلهٔ استنتاج فقط ۰۳. درجه سانتی گراد متفاوت با سنسور است.
زمان واکنش پیکسل تدریجی است در رنج ۱۰ میلیون ثانیه.
عکس برداری تصویر حرارتی استفاده‌های دیگر زیادی دارد برای مثال:
آتش نشان‌ها آن‌ها برای دیدن در بین دود استفاده می‌کنند برای پیدا کردن شخص وlocalize htpots of fires.
با تصویر حرارتی تکنیک‌های نگه داری خط توان در بخش‌ها و فصل‌ها ی بیش از اندازه دارای گرما قرار داده می‌شود teltaleنشان شکستگی را تا potential hazrd10 برطرف می‌کند. جایی که عایق حرارتی معیوب می‌شوند تکنیک‌های ساخت ساختمان‌ها می‌تواند گرمایی که نفوذ می‌کند تا اثرات گرما یا سرمای شرایط جوی را بهبود بخشند. دوربین تصویر حرارتی در تعدادی از ماشین‌های تجملی نصب می‌شوند تا به راننده کمک کنند. تعدادی از فعالیت‌های وابسته به علم فیزیولوژی، واکنش‌های خاص، در بشر و دیگر حیوانات خون گرم وجود دارد که می‌توانند با تصویر مربوط به گرماسنجی آگاه شوند.
دوربین‌های مادون قرمز می‌توانند در اغلب تلسکوب‌های تحقیقاتی علم نجوم پیدا شوند.
انواع
دوربین‌های دما نگاری می‌توانندبه صورت گسترده به دو نوع تقسیم شوند: آنهایی که آشکار گر تصویر cooled infrared دارندو آنهایی که آشکار گر تصویر uncooled infrared دارند.
آشکارگرهای cooled infrared
آشکار گرهای cooled که معمولاً در یک جعبه خلا ایزوله قرار دارند. عملیات سرد کردن برای عملکرد مواد نیمه هادی استفاده شده لازم است. گسترهٔ دمایی استفاده شده از ۴k تا دقیقا کمتر از دمای اتاق است. که به تکنولوژی آشکارگر بستگی دارد. جدیدترین آشکارگرهای از نوع cooled در دمای ۶۰k تا ۱۰۰k کار می‌کندکه بستگی به درجه عملکرد و نوع آنها دارد. بدون سرد کردن این سنسورها (که مانند دوربینهای دیجیتال انرژی نور را رد یابی و تبدیل می‌کند) «کور» خواهد بود یا اینکه با تششعات خودشان غرق می‌شوند. بیفایدگی دوربین‌های از نوع cooled آن است که در هر دو مرحله ساخت و اجرا پر هزینه هستند. سرد کردن تشنهٔ انرژی است همچنین وقت گیر. دوربین ممکن است چند دقیقه لازم داشته باشد سرد شود قبل از اینکه شروع به کار کند. معمول‌ترین سیستم‌های سرد کننده خنک کننده‌های گردشی استرلینگ هستند. با انکه ابزارهای سرد کننده نسبتا گران و حجیم هستند. دوربین‌های cooled کیفیت تصویر فوق العاده‌ای نسبت به نوع uncooled دارند. در ضمن حساسیت بالاتر دوربین‌های uncooled اجازه استفاده بیشتر از لنزهای کانوک، قابلیت‌های اجرایی با لنزهای با فاصله کانونی زیادو هم کوچکتر و هم ارزانتر را می‌دهد.
یک راه چاره نسبت به خنک کننده موتور استرلینگ استفاده از اندازه گیرهای در فشار بالا ی نیتروژن است. گاز فشرده شده با استفاده از یک روزنه بسیار ریز گسترده می‌شود و از یک مبدل گرمایی کوچک عبور می‌کند و منتج به احیا کننده با اثر ژول تامسون می‌شود. برای چنین سیستم‌هایی منبع فشرده سازی گاز یک نگرانی منطقی برای استفاده زمینه‌ای است.
موادی که آشکارگرهای نوع cooled استفاده می‌شوند. آشکارگرهای نوری هستند که اساس آنها گستردهی وسیعی از نیمه‌های narrow gap است شامل:
-ایندینم آنتی موناید
-ایندیم اسناید
-جیوه کادمیم تلوراید
-لید سوفلاید
– لید سلناید
آشکار گرهای نوری مادون قرمز می‌توانند با استفاده از نیمه هادی‌های high band gap ساخته شوند. مانند آشکارگرهای نوری quantum well infrared. تعدادی از تکنولوژی‌های بلومتر(رسانایی سنجی)موجود است.
در اصل دستگاه‌های super conducting tunneling Junction می‌توانند به عنوان سنسورهای مادون قرمز استفاده شوند چون گپ باریکی دارد. صف‌های کوچک نشان داده شده‌اند. استفاده گسترده آنها سخت است چون حساسیت بالای آنها نیاز به حفاظت دقیق از تششعات اطراف دارد.
آشکارگرهای ابر رسانا حساسیت بالایی دارند که حتی بعضی فوتون‌ها را تنها ثبت می‌کنند. برای مثال ESAهای SCAM. به هر حال آنها در دسترس عوام خارج از محیط آزمایشگاهی قرار نمی‌گیرد.
آشکارگرهای Uncooled infrared
دوربین تصویر حرارتی در یونان در انتهای فرودگاه عکس برداری می‌کنند. تصویر حرارتی می‌تواند دمای زیاد بدن را پیدا کند، یکی از نشانه‌های ویروس h1n1
دوربین حرارتی uncooled به عنوان یک سنسوری که در دمای محدود عمل می‌کند یا یک سنسور که در یک دمایی نزدیک به دمای محدود با استفاده از ابزارهای کنترل دمای کوچک پایدار می‌شود، استفاده می‌شود.
همهٔ ردیاب‌های مدرن uncooled از سنسوری که با تغییر مقاومت، ولتاژ، جریان، وقتی که به وسیلهٔ اشعهٔ مادون قرمز گرم می‌شوند، کار می‌کنند، استفاده می‌کنند. این تغییرات وجود دارد و سپس اندازه گیری می‌شود و با مقدار دمای عامل سنسورها مقایسه می‌شود.
سنسورهای مادون قرمز می‌توانند در یک دمای عامل پایدار شوند تا نویز تصویر را کاهش دهند.
اما آن‌ها سرد نیستند تا دما را پایین بیاورند و کولرهای برودتی گران به بزرگی نیاز ندارند، این باعث می‌شود دوربین‌های مادون قرمز کوچک تر و ارزان تر باشند. با وجود این دقت و کیفیت تصویر آن‌ها کمتر از ردیاب‌های cooled است این تفاوت‌ها در مرحلهٔ ساخت آن‌ها به وسیلهٔ تکنولوژی در حال حاضر محدود می‌شود.
ردیاب‌های cooledاغلب بر مواد,pyroelectric ferroelectricیا تکنولوژی microbolometerمبتنی هستند. این مواد از پیکسل‌هایی با وابستگی دمایی خاص استفاده می‌کنند که از نظر دمایی از محیط و جاده‌های الکترونیکی عایق می‌شوند.
ردیاب‌های ferroelectricدر یک دمای نزدیک به دمای تبدیل فاز مواد سنسورها عمل می‌کنند. دمای پیکسل‌ها به وابستگی دمای بالای polarization تعبیر می‌شود.NETDهای در دسترس ردیاب‌های ferroelectricبا نورشناسی f/1وسنسورهای ۳۲۰*۲۴۰٬۷۰-۸۰mk است. یک سنسور ممکن محتویات bump-bonded، باریم واسترو نتیم و نمک اسی تیتانیوم را به وسیلهٔ عایق حرارتی polymideجمع می‌کند.
Microbolometerهای سیلیکون می‌توانند به NETDپایین تا ۲۰mkبرسند، ان‌ها شامل لایهٔ نازکی پنتوکسید وانادیم که عنصرهای معلق روی اتصال نیترید سیلیکون بالای silicon-based scaning electronicرا دریافت می‌کنند.
مقاومت الکتریکی عنصرهای دریافتی در یک چارچوب اندازه گیری می‌شود. بهبود جریان، آرایش صفحهٔ کانونی uncooledدر ابتدا روی حساسیت بالا و تراکم پیکسل‌ها متمرکز می‌شود تعدادی از موادی که در آرایش سنسورها استفاده می‌شود: • وانادیوم (پنجم) اکسید (فلزی عایق تغییر فاز مواد برای آرایه microbolometer) • لانتانیم manganite باریم (LBMO، فلزی عایق مواد تغییر فاز) • سیلیکن آمورف • titanate zirconate سرب (PZT) • لانتانیم doped titanate zirconate سرب (PLZT) • tantalate اسکاندیم سرب (PST) • titanate لانتانیم سرب (PLT) • titanate سرب (پاسیفیک) • niobate روی سرب (PZN) • titanate استرانسیم سرب (PSrT) • باریم استرانسیم titanate (BST) • titanate باریوم (BT) • sulfoiodide آنتیموان (SbSI) • difluoride polyvinylidene (PVDF)
آموزش و صدور گواهینامه برای کسی که گرماسنجی می‌کند
گذشته از تست تجهیزات، آموزش مهم‌ترین سرمایه گذاری ای است که یک شرکت در برنامه بازرسی مادون قرمز دارد. پیشرفت در تکنولوژی تجهیزات مادون قرمزی را ارائه کرده‌است که کاربر پسند است، اما دمانگاری مادون قرمز، فن آوری «به سادگی نقطه و شوت» نیست. علاوه بر درک شی و یا سیستم در حال بازرسی، گرماسنجها باید همچنین منابع خطای مشترکی را که می‌تواند روی مشاهدات داده‌های حرارتی تاثیرگذارد بدانند. به طور معمول، دوره‌های آموزشی مادون قرمز باید مباحث تئوری مادون قرمز، مفاهیم انتقال گرما، انتخاب تجهیزات و راه اندازی، چگونگی حذف و یا غلبه بر منابع خطای معمول، و کاربردهای خاص را پوشش دهد. خانه و صاحبان کسب و کاری که خود برای تصویربرداری حرارتی تلاش می‌کنند، در تلاش بهبود راندمان مصرف انرژی خانه، غالبا تصاویر را بغلط تفسیرمی کنند و ممکن است برای پیشرفت‌های غیر ضروری وقت صرف کنند. حرفه ایهای تصویربرداری حرارتی سازه می‌توانند به طریق مناسب متن‌ها را تفسیر و توصیه به اندازه گیری‌های مقرون به صرفه کنند تا بهره وری در ساختمان را بهبود بخشند.
گواهی نامه برای اثبات صلاحیت نوشته شده‌است، و کسی که به خوبی برای گرماسنجی آموزش داده شود نه تنها آموزش دیده، بلکه به درستی هم گواهی شده. ایزو ۱۸۴۳۴ پایین معیارهای ممیزی می‌باشد. این سه سطح از گرماسنجشگرها را به وجود می‌آورد: • یک گرماسنجشگر واجد شرایط سطح ۱ کسی است که “گواهی شده برای انجام اندازه گیری‌های صنعتی و وابسته به گرماسنجی و دمانگاریIR اساسی با توجه به روشهای پیاده شده و به رسمیت شناخته شده “. • گرماسنجشگر واجد شرایط سطح ۲ کسی است که ” واجد شرایط است برای انجام و / یا دمانگاری IR مستقیم با توجه به روشهای پیاده شده و به رسمیت شناخته شده ” • یک گرماسنجشگر واجد شرایط سطح ۳ کسی است که «واجد شرایط است برای انجام انواع اندازه گیری و تجزیه و تحلیل وابسته به گرماسنجی یا دمانگاری».
جهت مطابقت با این شرایط به طور کامل، یک سطح ۱ای باید: • حداقل ۴۰ ساعت آموزش تحت یک برنامهٔ تایید و تصویب شده را کامل کند و یک امتحان را با حداقل ۷۵ ٪ بگذراند. • به مدت حداقل ۱۲ ماه به عنوان کسی که در گرماسنجی فعال است کارکند. • حداقل ۴۰۰ ساعت تجربه انباشته در دمانگاری داشته باشد. • ارسال اثبات این قضیه.
یک سطح ۲ ای باید: • با تمام احتیاجات سطح ۱ کسی که گرماسنجی کند آشنا باشد. • بیشتر از ۴۰ ساعت آموزش تحت یک برنامهٔ تایید و تصویب شده را کامل کند و یک امتحان را با حداقل ۷۵ ٪ بگذراند. • به مدت حداقل ۲۴ ماه به عنوان کسی که در گرماسنجی فعال است کارکند. • حداقل ۱۲۰۰ ساعت تجربه انباشته در دمانگاری داشته باشد. • ارسال اثبات این قضیه.
یک سطح ۳ ای باید: • با تمام احتیاجات سطح ۱ کسی که گرماسنجی کند آشنا باشد. • بیشتر از ۴۰ ساعت آموزش تحت یک برنامهٔ تایید و تصویب شده را کامل کند و یک امتحان را با حداقل ۷۵ ٪ بگذراند. • به مدت حداقل ۴۸ ماه به عنوان کسی که در گرماسنجی فعال است کارکند. • حداقل ۱۹۲۰ ساعت تجربه انباشته در دمانگاری داشته باشد. • ارسال اثبات این قضیه.
همچنین یک گواهینامه در دمانگاری علوم ساختمان وجود دارد. یک CBST آموزشهای خاصی در تشخیص ساختمان و تفسیر الگودهی در تصاویر حرارتی استفاده شدهٔ در حال بررسی شکست‌های ساختمان می‌بیند.
این مهم است که در زمان استخدام گرماسنجشگرها سطح گواهینامه آنها بررسی شود، و اطمینان یابیم که دانش انها در زمینه خواست شما کافی است. همچنین توصیه می‌شود که شرکتهای دمانگاری گرماسنجشگرهای سطح ۳ خودشان را داشته باشند، یا این که آنها را در خدمات سطح ۳ استخدام کنند.
در ایالات متحده آمریکا گواهی ASNT عمدتا استفاده می‌شود. به طور مشابه، آن هم سه سطح دارد. باید اشاره کرد که تحت سیستم ASNT، صدور گواهینامه توسط کارفرما صورت می‌گیرد. این بدان معنی است که گرماسنجشگرها نمی‌تواند گواهینامه خود را از کاری به کاردیگر با خود ببرند، و همچنین بدین معنی است که بسیاری از کسب و کارهای یک فرد ممکن است «صدور گواهینامه خود» باشد، که سقوط عمده‌ای از این سیستم می‌باشد.
کاربردها
در اصل توسعه یافته برای استفاده ارتش در طول جنگ کره‌است، دوربین‌های وابسته به گرماسنجی یا دمانگاری به آرامی به دیگر زمینه‌های متنوعی چون پزشکی و باستان‌شناسی مهاجرت کرده‌اند. اخیرا، کاهش قیمت‌ها کمک کرده‌است بتوان اتخاذ تکنولوژی دیدن مادون قرمز را انجام داد. اپتیکهای پیشرفته و رابط‌های نرم‌افزاری پیشرفته به منظور ارتقاء تطبیق پذیری از دوربین‌های مادون قرمز ادامه دارد. • نجوم، در دستگاه‌های مانند تلسکوپ فضایی اسپیتزر • دوربین دید در شب • عملیات آتش نشانی • کاربرد پلیسی و نظامی در تشخیص هدف و دستگیری • نیروی انتظامی و ضد تروریسم • تعمیر و نگهداری پیش بینی شده (هشدار نارسایی زودرس) در تجهیزات الکتریکی و مکانیکی • نظارت بر فرایند • مراقبت وضعیت و نظارت • برنامه‌های کاربردی خودرو • ممیزی انرژی ساختمان عایق و تشخیص نشت گاز مبرد • بازرسی سقف • استفاده از عایق صوتی جهت کاهش صدا • تحلیل سازه دیوار مصالح ساختمانی • تشخیص رطوبت در دیوار و پشت بام (و در نتیجه اغلب به نوبه خود بخشی از اصلاح قالب) • تصویر برداری شیمیایی • آزمایش پزشکی برای تشخیص • آزمونهای غیرمخرب • کنترل کیفیت در محیط‌های تولید • تحقیقات و توسعه محصولات جدید • تشخیص آلودگی پساب • جانمایی گورهای بینام و نشان • باستان‌شناسی هوایی • تحقیق و توسعه سیمان • عملیات جستجو و نجات • نظارت فنی بر اقدامات ضد • نظارت قرنطینهای از بازدید کنندگان کشور • آشکارساز شعله
مشخصات کلی دستگاه:
برخی از پارامترهای تعیین سیستم دوربین مادون قرمز عبارتند از: • تعداد پیکسل • نویز اختلاف دما معادل (NETD) • باند طیفی • طول عمر سنسور • حداقل اختلاف دمای قابل قبول (MRTD) • میدان دید • محدوده دینامیکی • قدرت ورودی • جرم و حجم
سنسور چیست؟
سنسور المان حس کننده‌ای است که کمیتهای فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و… را به کمیتهای الکتریکی پیوسته (آنالوگ) یا غیرپیوسته (دیجیتال) تبدیل می‌کند. این سنسورها در انواع دستگاههای اندازه گیری، سیستمهای کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLC مورد استفاده قرار می‌گیرند. عملکرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به دستگاههای مختلف از جمله PLC باعث شده‌است که سنسور بخشی از اجزای جدا نشدنی دستگاه کنترل اتوماتیک باشد. سنسورها اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرک سیستم را به واحد کنترل ارسال نموده و باعث تغییر وضعیت عملکرد دستگاهها می‌شوند.
سنسورهای مادون قرمز پسیو
«سنسورهای مادون قرمز پسیو» وسایل الکترونیکی هستند که تشعشعات اینفرارد از اجسام و اهداف را در میدان دیدش اندازه گیری می‌کند. به این سنسورها “سنسورهای PIR” گفته می‌شود که از مخفف Passive InfraRed sensors گرفته شده‌است.
PIRها گاهی برای آشکارسازی اهداف متحرک بکار می‌روند، به این صورت که منبع انتشار اینفرارد با یک دما، مانند بدن، از جلوی منبع اینفرارد دیگر با دمای دیگر، مانند دیوار عبور می‌کند و بر اساس این تغییر آشکار سازی صورت می‌گیرد.
همه اشیاء اینفرارد (مادون قرمز) تشعشع می‌کنند. این تشعشع از دید انسان نامرئی است ولی می‌تواند با وسایل الکترونیکی که برای این هدف ساخته شده‌اند، آشکار شود. عبارت «پسیو» در این سنسور به این معنی است که این سنسور از خود هیچ نوع انرژی ساتع نمی‌کند، و فقط تشعشعات اینفرارد را از قسمت جلوئی سنسور (Sensor Face) دریافت می‌کند. در هسته یا مرکز PIR یک یا دسته‌ای از سنسورهای نیمه هادی وجود دارد، که مساحت تقریبی آن یک چهارم اینچ مربع است. این ناحیه از مواد گرما برقی (pyroelectric) ساخته شده‌است.
شرکت ایران بی تی ام عرضه کننده انواع دوربین حرارتی با قیمت مناسب و کیفیت عالی همراه با یک سال گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش می باشد .
جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با دیگر محصولات صنعتی و الکتریکال و ابزار دقیق ارائه شده توسط شرکت ایران بی تی ام به سایت مراجعه فرمایید .
کلمات کلیدی:
ترموویژن ، ترمال کمرا ، دوربین ترموگرافی ، دوربین دید در شب ، اینفرارد ترمومتر.نماینده فروش ترموویژن ، انواع ترمال کمرا ، دوربین ترموگرافی ، دوربین دید در شب ، اینفرارد ترمومتر در شرق کشور،ترموویژن ، ترمال کمرا ، دوربین ترموگرافی ، دوربین دید در شب ، اینفرارد ترمومتر

جهت خرید و دریافت مشاوره تماس بگیرید 37133803-051

نام شما

ایمیل شما

شماره تماس

  • نمایش ترموویژن
  • دوربین ترموگرافی
  • دوربین حرارتی  فلوک..
  • images (5)
  • images (7) - Copy
  • ترموویژن
  • images (8)
  • images (9)

دوربین حرارتی چیست؟
دوربین ترمو ویژن چه کاربردی دارد؟
اگر تا به حال با تصاویر یا فیلم هایی رو به رو شده اید که همه چیز در آن ها به شکل بد قیافه ای به رنگ زرد و قرمز دیده می شود، باید بدانید که به آن ها ترموگرافی یا دمانگاری گفته می شود. این نوع تصویر برداری در میان عموم مردم با عنوان تصویر برداری حرارتی شناخته می شود. برای آشنایی با نحوه کار این نوع تصویر برداری، با ما همراه شوید.
کلیک – تصویر برداری حرارتی در بخش های مختلفی کاربرد دارد. شرکت های تامین کننده انرژی از این فناوری برای یافتن محل نشت حرارت از شکاف های در و پنجره استفاده می کنند، بالگرد های پلیس از آن برای تعقیب افراد مظنون در شب بهره می گیرند و ایستگاه های هواشناسی به کمک آن طوفان ها و تند باد ها را دنبال می کنند. همچنین از تصویر برداری حرارتی در زمینه پزشکی برای تشخیص اختلالات و بیماری ها استفاده شده و حتی بعضی از دوربین های امنیتی منازل از آن بهره می برند.
تصویر برداری حرارتی چیست؟
به طور کلی باید گفت که تصویر برداری حرارتی به شما اجازه می دهد گرمای ساطع شده از اجسام مختلف را مشاهده کنید. دوربین های حرارتی کم و بیش می توانند دمای اشیای موجود در کادر خود را ثبت کرده و هر دما را با رنگ مخصوصی به نمایش بگذارند که به شما امکان می دهد دمای خارج شده از هر جسم  را با اشیای کناری اش مقایسه کنید.
معمولا دما های سرد تر با رنگ هایی مثل آبی، بنفش یا سبز نشانه گذاری می شوند، در حالی که دمای های گرم تر با رنگ هایی همچون قرمز، نارنجی یا زرد به نمایش در می آیند. برای مثال، همان طور که در تصویر زیر مشخص است، بدن شخص با هاله ای از رنگ های قرمز، نارنجی و زرد دیده می شود، ولی سایر بخش های محیط به رنگ های آبی و بنفش به تصویر در آمده است. دلیل این امر ساطع شدن گرمای بیشتر از بدن انسان نسبت به محیط اطرافش است.
برخی از دوربین های حرارتی از تصاویر سیاه و سفید استفاده می کنند. به عنوان نمونه، بالگرد های پلیس از دوربین های حرارتی سیاه و سفید استفاده می کنند که مظنون یا هدف را کاملا برجسته می کند.